Yukarı Çık
.
1 Haziran 2018 Cuma 19:59:16
412 kez okundu.
Devlet yapıyor...

Bahçelievler Semt Polikliniği ile Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezinin (GETAT) açılışları törenle gerçekleştirildi.Bu merkezde tamamlayıcı tedavi uygulaması başladı. Açılışa AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, CHP İl Başkanı Bahar Doğan ve bazı partilerin milletvekili adayları da katıldı

İl Sağlık Müdürlüğü giriş katında hizmete giren poliklinik ve GETAT'ın açılış töreninde İl Sağlık Müdürü Hakan Sezen, polikliniğin 6 branşta hizmete başladığını ve önümüzdeki sürede bunun 12'ye çıkarılacağını ifade etti.

Sezen, GETAT'ta  akupunktur, kupa tedavisi, ozon terapi, mezoterapi  uygulamalarının da yapılacağını söyledi.Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ise sağlık hizmetlerinin her geçen gün arttığını belirterek şunları kaydetti:

"Türkiye, sağlıkta çığır açtı. İlimizde sağlıkta ciddi yatırımlar yapılıyor. İlimiz sanayide, tarımda, eğitimde her geçen gün adından söz ettirdiği gibi sağlıkta da kendinden söz ettiriyor."

Ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek hizmete giren merkezleri gezdi.

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP NEDİR?

“Geleneksel  ve tamamlayıcı tıp”  fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayalı, izahı yapılabilen veya yapılamayan  bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür. Batı tıbbını destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir.

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Usulsüz ve bilgisizce yapılan uygulamaların önüne geçmek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde bu yöntemlerle ilgili yönetmelik  resmi gazetede yayınlanmıştır. Bu yönetmeliğe göre bakanlık tarafından yalnızca hekimlere ve sadece kendi alanında uygulama yapmak üzere diş hekimlerine yetki verildi.

Bu yönetmelik kapsamında hekimler ve diş hekimlerine eğitimi verilmeye başlanan alanlar, Fitoterapi (Bitkilerle Tedavi), Akupunktur ,  Kupa Terapi,  Sülük Tedavisi ,  Hipnoz , Ozon Terapi, Mezoterapi ,  Apiterapi, Proloterapi, Osteopati,  Refleksoloji,  Homeopati, Kayropraktik,  Larva Uygulaması, Müzik Terapi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.