Yukarı Çık
.
1 Haziran 2018 Cuma 21:59:11
1212 kez okundu.
İşler durdu....

Yalova Belediyesi  Büyük hissedar olduğu YASK Yalova belediyesi Fen İşleri vew Belediye garajının eleklerini kesip  garaj çıkışını bir kamyonlar kesere içerden dışarı,dışarıdan içeriye araç çıkışını engelledi.

Belediye  Fen işleri ile birlikte yıllarca aynı yeri paylaşan YASİ'nin neden elektrikleri  kestiği ve yolu kapattığı anlaşılamazken içerde bulunan belediye ye ait hasta nakil ambulansı, Belediye  Su Kanal Müdürlüğüne bağlı kanal açma ,su onarım araçları, ve acil müdahale araçları görev yapamaz hale geldi.

Garaj girişinin bir kamyonla kapatılmasından sonra garaj içinde bulunan yakıt pompasından itfaiye araçları ve diğer belediye araçlarının yakıt ikmali yapamadığı öğrenildi.

Akşam  sonra garaj kapısı bir kamyonla giriş ve çıkışlara engel olunurken ,Gündüz kesilen elekrik yüzünden Fen İşleri bilgisayarları kullanılamadı,işler durdu.

Bilgisine baş vurduğumuz YASKİ Başkanı Ahmet Özsümer ise,Birliğimizin büyük ortağı Yalova Belediyesi olabilir.Birliğimiz beş belediye ortaklığıdır.Garaj olarak kullanılan alan Birliğimize ait ve elektriği de Birliğimizden kullanıyorlar.Dört seneden  beri  Yalova belediyesi kira sözleşmesini bizle yapmayıp elektrik parası da ödemiyor.Bunlar yetmiyormuş gibi YASKİ'ye borcunu ödemiyor.Ben birliğin menfaatlerini korumak zorundayım" dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.