Yukarı Çık
.
3 Haziran 2018 Pazar 08:24:12
414 kez okundu.
* SAVCILARA SUC DURUYURUSUNDA BULUNUYORUM

Çınarcık yolu üzerinde bulunan YASKi arazisindeki Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve aynı arazide bulanan belediye garajına " Kira kontratı yapmadığı,Kullandığı elektriği  ve yine YASKİ'ye olan atık su paralarının belediye tarafından ödenmediği gerekçesi ile ambargo uygulayan YASKİ başkanı Ahmet Özsümer ile Yalova belediye başkanı arasındaki sürtüşme devam ediyor.

Yalova Belediyesi, Çiftlikköy Belediyesi, Termal Belediyesi, Taşköprü Belediyesi ve Kadıköy

Belediyesi Birliğin kurucu üyeleri olduğu YASKİ de, büyük ortak   Yalova belediyesi .

YASKİ Başkanı Ahmet Özsüme," Birliğimizin büyük ortağı Yalova Belediyesi olabilir.Birliğimiz beş belediye ortaklığıdır.Garaj olarak kullanılan alan Birliğimize ait ve elektriği de Birliğimizden kullanıyorlar.Dört seneden  beri  Yalova belediyesi  kira sözleşmesini  bizle yapmayıp elektrik parası da ödemiyor.Bunlar yetmiyormuş  gibi YASKİ'ye borcunu ödemiyor.Ben birliğin menfaatlerini korumak zorundayım. Bu nedenle elektriği kestim"  açıklamasından sonra Yalova belediyesine ait araçlar garajdan çıkamadı.

YASKİ BAŞKANI VATAN HAINLİGİ YAPIYOR

Yalova Belediye başkanı Vefa Salman, YASKİ başkanı Ahmet Özsumer 'ın Belediye Garajını girişini kapatması ve Elektriklerini kesmesi ile ilgili çok sert ve ağır ifadelerle cevap verdi.

Yalova basınına verdiği iftarda konuşan Salman " YASKİ başkanı Ahmet Özsümer Vatan hainliği yapıyor, insanların sağlığını tehdit ediyor, kanunsuz işler yapıyor, buradan ona sesleniyorum Adam Ol Adam, şımarık çocuk misali.Net söyleyeyim.  1 Haziran itibaren elektriği kesmiş.Biz görevi aldığımız zaman kendisinin de başkan yardımcısı olduğu dönemden  7 milyon borcu bize bıraktılar.Şuan 2-2.5 milyon lira borcumuz var.Takır takır para ödedik.Har vurup harman savurmuş.Derin deşarjın parasını biz ödedik.İllere bankasına  6.5 milyonluk borcun 5 milyonu YASKİ için biz borçlandık.Çocukluk arkadaşım olmasına rağmen şimdi onu tanıyamıyorum.Bu güne kadar bizden kira talep etmediler.Aba altından sopa gösteriyor. Ana terfi istasyonun vanalarını kapatacakmış.Eğer yarın bir gün kanallardan lağım taşarsa anlayın ki bunu yapan YASKİ'dir. Kamuya çalışanların çocuk gibi küsme,çekişme ve kapris yapmak lüksü olamaz.Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuyorum." dedi.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.