Yukarı Çık
.
4 Haziran 2018 Pazartesi 18:55:43
483 kez okundu.
Yalova Belediyesi YASKİ hakkında suç duyurusunda bulundu.Savcılık soruşturma açtı.

Yalova Belediyesi  Fen İşleri Müdürlüğü ve aynı arazide bulanan belediye garajına " Kira kontratı yapmadığı,Kullandığı elektriği  ve yine YASKİ'ye olan atık su paralarının belediye tarafından ödenmediği gerekçesi ile ambargo uygulayıp garaj giriş çıkışlarını engelleyen ve Fen İşleri bürolar bölümünün elektriğini kesen YASKİ başkanı Ahmet Özsümer  ile Yalova belediye başkanı arasındaki sürtüşme savcılıkta noktalandı.Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yalova belediyesi, "Kamu yararına çalışan bir kurumun görevini engellediği ve Kamu sağlığını ve kamu hizmetleri görevlerinin yerine getirilmesi için kullanılan araçlarının yolun kapatılması nedeni ile göreve gidemedikleri" ifade ederek  Yalova Cumhuriyet savcılığına suç  duyurusunda bulundu.

Yalova Cumhuriyet savcısı,Bülent Arslan, Polis merkezine yazdığı yazıda," Cumhuriyet Baş savcılığımızca yapılmakta olan soruşturmaya esas olmak üzere; Müşteki Yalova Belediye Başkanlığına ait vekili Av.Özgür Çekgül tarafından verilen 04.06 2018 havale tarihli şikayet dilekçesi ve ekleri yazımız ekinde gönderilmiş olup,Olay yerine kamyonu park eden araç sürücüsünün şüpheli olarak ifadesinin alınması,olayla ilgili tanıkların dinlenmesi,Olayla ilgili delillerin toplanması,Acil belediye hizmetlerinin sağlanması için idari tedbirlerin alınması ve ivedilikle tahkikat evraklarının C.Başsavcılığa gönderilmesini" istendi

Yalova belediye YASKİ Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunurken YASKİ Başkanı Ahmet Özsümer yazılı bir açıklama yaparak," Yalova halkının ödediği atık su paralarını yemeğe,çiçek ve böceğe  yatırdıklarını" iddia etti.

YARI  FİYATINA SATTILAR

Bana kanun tanımıyor diyenler, başka bir hesapta kullanılamayacağı çevre kanununda açıkça belirtilen ATIKSU bedelini siyasi şov uğruna abuk sabuk harcamalarla çarçur ediyorlar YASKİ ‘ye 7 milyon borcu para ile ödemedin.

 Dere ağzından yer verdin. İkide bir, göreve geldiğimde YASKİ’ ye 7 milyon borç vardı ben ödedim diye yalan konuşmayın, Dere ağzındaki 7 dönüm yeri aldık. Onuda  satmadık duruyor, koruyoruz. İyi ki de almışız, bakıyoruz ki bu gün yanında ki 2500 metre kare belediyeye ait yere alacaklı taşeronlara icra koydurtup 6 milyonluk yeri 7. Ayın 10 unda 3 milyona icradan sattırıyorsunuz.

İHANETİDE YAPAN, HALK SAĞLIĞINIDA TEHDİT EDEN SİZSİNİZ

 Alt yapıya ayırdığınız bütçe, yemeğe, çiçeğe, baskı afiş, reklama ayırdığınız bütçenin yanında çerez kalır. Belediyenin imkanlarını, insanları dize getirmek, biat ettirmek için kullanmayı marifet zannedenler Yalova ya ihanet ediyor. Bir gün önce arayıp yüzüme geçmiş olsun deyip, bir gün sonra gazetelerden adam ol diyecek kadar değişik bir ruh hali içindeler. Hayırdır kime oynuyorsunuz?

Bari benim sözlerimi tekrarlama, biraz yaratıcı ol. Katılım payını ödeme, kira ödeme, alacak takip dosyalarına, belediye ye tazminat doğacağını bile bile itiraz et. Aylardır işgal ettiğiniz yerler için kira sözleşmesi davetimizi umursama, YASKİ’den bedava elektrik kullan, sonra da burası dağ başımı diye miyavla !

Ben başkanı olduğum kurumun menfaatlerini korumak zorundayım, ancak hiç bir hizmeti engelleme niyetinde olmadım. Hafta sonu olması sebebi ile güvenlik görevlisi olmadığı için belediyenin işgalci olduğu alana araç çektik, ancak yakıt almaya gelen tüm araçlara izin verildi, şu anda YASKİ’nin güvenlik görevlileri yakıt almak için gelen araçlara izin veriyorlar. Utanmadan şov yapmak için belediyenin araçlarına yalandan kuyruk yaptırıyorlar, bizi arayacak yüzleri olmadığı için Vali’yi, Ak parti il başkanını arayıp beni şikayet ediyorlar. Amaçlarına ulaşamayınca da şımarık diyorlar. Kimin adam, kimin şımarık olduğunu Yalova halkı görüyor. Şımarın, şımarın, 10 ay daha şımarın !" dedi

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.