Yukarı Çık
.
27 Haziran 2018 Çarşamba 08:04:46
495 kez okundu.
Pazar alanının yanı sıra ikinci kapalı pazaryeri içerisinde idari hizmet binası, mescit, kafeterya, emzirme odası ve tuvaletler de yer alıyor.

Yalova Belediyesi  tarafından Adnan Menderes Mahallesinde 5000 metrekare alana yapılan 2. Kapalı Pazaryeri hizmete girdi. Her Salı günü kurulacak olan pazaryeri halka hizmet verecek.

Pazar alanının yanı sıra ikinci kapalı pazaryeri içerisinde idari hizmet binası, mescit, kafeterya, emzirme odası ve tuvaletler de yer alıyor.

Belediye başkanı Vefa Salman; “2014 yılında pazarcı esnafımıza ne söz verdiysek yerine getirdik. Önceliğimizi merkez  pazaryerimize verdik. Oradaki eksikleri tek tek giderdik. Esnafımızın çalışma şartlarını iyileştirdik. Yine seçim döneminde halkımızdan gelen  taleplerden bir tanesi de Adnan Menderes  Mahallemizde  pazaryeri  kurulmasıydı. Mevcut yasaya da uygun olarak 3  mahallemizin ortak noktası olan Adnan Menderes Mahallemizde ikinci pazaryerimizi yaptık  ve hizmete başladı. Gaziosmanpaşa  Mahallemizde kurulan MKP, GOP ve İsmetpaşa’ya  hizmet veren pazaryerimiz  içinde aynı  düzenlemeyi yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız  semt  pazarlarımızı kapalı modern tesisler haline dönüştürmek. Yeni açılan pazaryerinin  Yalova’mıza hayırlı olmasını temenni ediyor, esnafımıza hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Dere Mahallesinden Ücretsiz Servis

Salı günleri sokakta  Dere Mahallesinde kurulan pazaryeri yapılan yeni  pazaryerine taşınmış oldu. Burada oturan vatandaşlarımızın pazara ulaşım sağlayabilmesi amacıyla Belediyemiz  tarafından konan servis ücretsiz  olarak vatandaşları gün boyu pazaryerine götürerek ring  seferleri  yaptı.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.