Yukarı Çık
.
27 Haziran 2018 Çarşamba 20:01:40
510 kez okundu.
Yalova'yı zor günler bekliyor.Yalova valisi engellemez ise Yalova sahillerine lağım akacak.Yalova'nın tümünde lağım taşmaları başlayacak. Elekrik ideresi son ihtarı yaptı. 2 Temmuz'dan itibaren arıtma tesislerin elektriği borçtan kesilecek.

Yalova valiliği el koymaz ise 2 Temmuz tarihinden itibaren Yalova cadde ve sokaklarını kanalizasyon atıkları dolduracak.Salgın hastalık tehlikesi baş gösterecek. Birlik  elektrik borcunu ödeyemez ise Yalova da  halk sağlığı tehlikeye girecek diye açıklamalarda bulunan YASKİ başkanı Ahmet Özsümer'in "yapacak bir şeyim yok.Yalova belediyesi borcunu ödemiyor.YASKİ'ye olan borcu ödemediği içinde bizde elektrik şirketi UEDAŞ'a  borcumuzu ödeyemiyoruz " dediği  öğrenildi.

Yalova kanalizasyonundan akan atıkları Çınarcık yolu üzerinde arıtan ve temizlenmiş  suyu Marmara'ya akıtan YASKİ'nin  alacağını Yalova belediyesinden alamadığı için elektrik borcunu ödeyemiyor.

YASKİ, ve Birlik ortakları olan Yalova Belediyesi, Çiftlikköy belediyesi, Taşköprü,Termal Belediyesi, Kadıköy  Belediyesi,Yalova Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Yalova Valiliğine gönderdiği yazıda"  Son İhtar " ibaresi dikkati çekti.

27 Haziran 2018 tarih ve 3844 sayılı yazıda,"Yalova YASKİ Birlik Başkanlığı adına olan aboneliklerde 27.06.2018 tarihli borç durumlarını gösterir belgeler ekinde gönderilmektedir. Vadesi  geçmiş  borç toplamı 778.830.27 TL ilgili borcun 02.07.2018 tarihine kadar ödenmemesi  halinde elektriğiniz kesilip,enerji tedarikiniz  durdurulacaktır. Çevre ve Halk sağlığı tedbirlerin alınması hususunda gereğinin yapılmasını rica ederiz." dedi.

HER TARAFI  FIŞKI KAPLAYACAK

Yalova belediyesinin  4 milyon lira toplam borcu olduğu ileri sürülürken ,sistemin çalışmaması durumunda, Birinci gün  önce   kot seviyesi  düşük  olan  15 Temmuz Cumhuriyet meydanın, Deniz polisinin bulunduğu nokta, Anfi  tiyatro ve dere  ağzında taşmalar başlayacak ve kokular yayılacak.

2. gün Yalı caddesi, Gazipaşa caddesi, 3.gün Fatih caddesi ve Mimar Sinan caddesi ve  4. günden itibaren Yalova'nın üst mahallerinde taşmalar ve kokular başlayacak.

TURİZME BÜYÜK DARBE

Çınarcık yolundaki tesiste bulunan havuzda arındırılan ve filtrelerden geçtikten sonra TİGEM arazinden geçen hat ile Marmara'ya dökülen kanalizasyon atıkları  sefer Marmara arındırılmadan salınacak.

BAZI  İLÇELERDE ETKİLECEK

2 Temmuzda  elektrik  şirketi  UEDAŞ elektriği kestiği zaman YASKİ'nin hizmetleri Çiftlikköy,Taşköprü,Kadıköy ve Termali'de  etkileyecek.

 

 

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.