Yukarı Çık
.
2 Temmuz 2018 Pazartesi 23:41:39
534 kez okundu.
Yalova belediyesi ödemeyi yapamadığı için UEDAŞ'a elektrik borcunu ödeyemeyen YASKİ'ye elektrik idaresinin son ihtarı pazartesi günü doldu.

Geçtiğimiz  hafta  YASKİ  ortakları olan Yalova  Belediye,Çiftlikköy  belediyesi, Taşköprü belediyesi, Kadıköy  Belediyesi,Termal  Belediyesine  bir  yazı  yazan  Yalova'nın  elektrik dağıtım şirketi  UEDAŞ bir  yazı  yazarak  ortağı bulundukları  Yalova'nın kanalizasyon ve pis sularını arındıran  kuruluşu YASKİ'nin  elektrik  borcu olan  778.830.27 TL yi istedi.

Ortak belediyelerin  yanı  sıra Yalova Valiliği,İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Çevre Müdürlüğüne  de  bir uyarı yazısı  gönderen UEDAŞ ,", 27 Haziran 2018 tarih ve 3844 sayılı yazıda,"Yalova YASKİ  Birlik Başkanlığı adına olan aboneliklerde  27.06.2018 tarihli borç durumlarını  gösterir  belgeler  ekinde gönderilmektedir. Vadesi  geçmiş  borç toplamı 778.830.27 TL ilgili  borcun 02.07.2018 tarihine  kadar ödenmemesi  halinde elektriğiniz  kesilip,enerji  tedarikiniz  durdurulacaktır. Çevre ve Halk  sağlığı tedbirlerin  alınması  hususunda gereğinin yapılmasını  rica ederiz." dedi.

VALİ YETKİSİNİ KULLANDI

Yalova  Valisi, Belediye  başkanı  Vefa  Salman,İl Sağlık  Müdürü,İl  Çevre  Müdürlüğünde  bulunduğu  İl  Hıfssıha  Kurulunu  toplayarak arıtma  tesisinin  çalışmaması durumda  meydana  gelebilecek tehlike ve sağlık sorunlarını tartıştılar.Yaz ayının gelmesi ile birlikte olası salgın hastalıklar ve çevre sorunla  tartışıldıktan sonra,Dağıtıcı firmanın elektrik kesme kararını durdular.

Elektrik dağıtım firmasınca,Yalova YASDKİ Birlik Başkanlığının adına olan aboneliklerinden doğan borçlarını 02.07.2018 tarihine kadar ödenmemesi halinde elektriğin kesilerek,enerji  tedarikliğinin durdurulacağı  bildirilmiştir.Valiliğimizce çevre ve halk sağlığı yönünden  gereken  tedbirler  alınmış olup,konu  ile  ilgili olarak,elektrik  kesintisinin  yapılmaması, YASİ ve ilgili belediyelerin  kanundan doğan yükümlülüklerini  yerine  getirmesi  hakkında  İl  Umumi  Hıfsısıhha  Kurulu  Kararı alınmıştır." açıklaması yapıldı.

TAMAMINI İSTEMİYORUZ

İl  Hıfsısıhha Kurulu firmanın elektrik kesmesini kullanmasaydı Yalovayı zor günler bekliyordu diyen YASKİ Başkanı Ahmet Özsümer," Biz Yalova Belediyesinin büyük ortağı olan bir kuruluş olabiliriz.Faaliyetimizi ortağı bulunduğumuz belediyelerin yapacağı ödemelerle sürdürüyoruz.En büyük giderimiz Elektrik,personel giderleri oluyor.Diğer belediyelerin yaptığı ödemelerle peresonel maaşlarını ödüyoruz "dedi

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.