Yukarı Çık
.
6 Temmuz 2018 Cuma 16:44:17
499 kez okundu.
Kim talimat verdi...Biliniyor

Yalova  CHP İl Örgütünce  Disipline Kuruluna  sevk  edilen Yalova  Belediye Başkan  Yardımcısı Halit Güleç, " Neden böyle bir  tutum sergilendiği, talimatın kimden geldiği halkımız tarafından çok iyi bilinmekte."  diyerek   isim vermeden eski   Yalova  milletvekili ve 24 Haziran seçimlerinde CHP Cumhurbaşkanı adayı  Muharrem İnce'yi   adres olarak gösterdi.   Aile olarak uzun yıllardır siyasi hayatın içindeyim diyen Güleç  “Parti adabını çok iyi bilirim. Parti örf, adet ve temayüllerine aykırı bir hareket içerisinde asla olmam, olmadım da..

SALMAN'IN DAVET  İLE GELDİM
Cumhuriyet  Halk  Partisine, Yalova  Belediye  Başkanı Vefa  Salman’ın davetiyle 2014 yılında üye olduğunu  belirten Güleç; “2009 yılında Belediye Meclis Üyesi olarak başladığım siyasi hayatımı, Belediye  Başkanımız Vefa  Salman’ın davetiyle CHP çatısı altında sürdürmekteyim. Yalovalı hemşerilerimizin  teveccühü  ile  Belediye Meclis  Üyesi  seçildim. Belediye Başkanımızın görev tebliği sonucunda 2014 yılından beri Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor, Başkanımızın talimatları, halkımızın talepleri   doğrultusunda  sosyal  demokrat  belediyeciliğin  en  güzel örneklerini kentimizde  hayata geçiriyoruz” dedi.
“Basit Hesaplar Peşindeler”

Gerek ailemden  gördüğüm  siyasi  terbiye gerekse   partimizin  tüzüğü  gereği  asla disiplin suçu içerisinde olmadım. Neden böyle bir tutum sergilendiği, talimatın kimden geldiği halkımız tarafından çok iyi bilinmekte. Ülkemizi  yönetmeye talip olan, 16 yıl bu şehre milletvekili olarak hizmet etmiş  olan ve şuan  genel  başkan olması iddiası içerisinde olan parti büyüğümüzün   bu kadar basit bir hesap  içerisinde olması  bizleri derinden  yaralamaktadır. Parti  delegelerinin  oylarıyla  seçilen örgütün de bir kişinin talimatıyla hareket   etmesi  demokrasinin   beşiği  olan partimizin geçmişiyle uyuşmamaktadır.
Bizim amacımız öncelikle şehrimize, bu vesileyle de ülkemize  hizmet etmek. Amacı  bu olmayanlar ne yazık ki  bugün siyasi  egolarını  tatmin  etmek  amacıyla  bir takım ayak oyunlarına  girmiş bulunmaktadır. Hangi  amaçla yapıldı, kime hizmet ettiği çok belli olan bu oyun   tutmayacak ve bozulacaktır. Halkımızın yaşanan  süreci  bilmesi  amacıyla bu  açıklamayı yapma  gereğini  hissetmiş  bulunmaktayım. Görevimizin  başında, partimize, şehrimize ve ülkemize hizmet  etmeye devam  ediyoruz” dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.