Yukarı Çık
.
8 Temmuz 2018 Pazar 08:42:03
675 kez okundu.
Eğer vicdanınız varsa..gelin bu manzarayı seyredin

Yalova'nın hayvanlara karşı bir ayıbı da Taşköprü de bulunan çöplük alanında çıktı. Onlarca köpek aç ,susuz,ve hastalıklarla boğuşuyor.Hayvanların bir çoğu uyuz hastalığına yakalanınca gözleri de kurtlanmaya başladı.

Bazı  köpeklerin kulakları küpeli olmasına rağmen çamur içinde yaşam mücadelesi    verirken,  bir avuç hayvan sever,  Yalovalıları yardıma çağırarak acil  uyuz ilacı ihtiyacında olduklarını sosyal  medya üzerinden  duyurdular.

Yalova'daki  belediyelerin    hayvanları  Taşköprü'deki  çöplüğe  attıklarını iddia eden  hayvan severler,"  Hani  köpeklerden rahatsız  oluyoruz  diye  belediyeyi  arıyorsunuz ya, eğer  öldürülmezlerse, daha  şanslılarsa işte  buraya  atılıyorlar..Çöplükte  yemek bulur  yerler  diyorsunuz da , orda akan sular asitli  çöp suları.. Uyuz ya da  başka  hastalıklara yakalanıp sürüne sürüne ölüyorlar.  Yetkililer Lütfen şu bir kaç dakikanızı ayırıp,  alt birimlerinize  haber  vermeden  gelin bu  acıklı   manzarayı  seyredin, belki  vicdanınız sızlar... Tüm yavrularımız öldü...Her  gün  ölülerini  topluyoruz. O minikler   zaten hayata  yenik  başlıyor. Belediyeler  görevlerini  yapmıyor. Kısırlaştırma yapılmıyor.. Bir kaç gönüllüyle olacak  iş değil  ama yine de taşıma suyla değirmeni döndürmeye çalışıyoruz. İlaç ve yiyecek  masrafları bizi aşıyor.. Elinizden ne geliyorsa  yardıma çağırıyoruz." dediler.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.