Yukarı Çık
.
3 Ağustos 2018 Cuma 09:33:20
995 kez okundu.
Yalova'nın eski belediye başkanı Yakup Koçal döneminde kent merkezi ve konut yapılmak istenen Yalova Stadının "Millet Bahçesi" yapılmak üzere çalışmalara başlandığı açıklandı.

AK Parti Yalova İl Başkanlığı  Şaban Temüge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde Yalova milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol'unda katıldığı bir basın toplantısı düzenledi.

Bu Toplantıda  sık sık temel atma tarihi değişen ve seçim öncesi  Ağustos ayında ilk kazmanın vurulacağı açıklanan   400 yataklı   Devlet hastanesinin   temel atma töreni yeniden değişti ve bu seferde ekim ayında atılacağı  milletvekili Büyükgümüş tarafından açıklandı.

KARARLIYIZ, BELEDİYELERİ ALACAĞIZ

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, " 24 Haziran seçimlerinde elde edilen başarıyı yerel seçimlere taşıma azmi içerisindeyiz. Maçın ilk yarısını 24 Haziranda oynadık. 2019 yılının Mart ayında 2. Yarıyı oynayacağız. 24 Haziran seçiminde elde ettiğimiz başarıyı yerel seçimde de göstermek istiyoruz. Yerel seçime büyük bir heyecan ve kararlılık ile hazırlanıyoruz.

YALOVA İÇİN DESTEK VERİRİZ
Ankara’da Yalova için tüm güçleri ile çalışmaya koyulduk. İlimiz için ihtiyaç duyulan yatırımların getirilmesi, gereken kaynakların aktarılması için çalışıyoruz. Bu noktada Yalova için gelen her hayırlı fikre de açığız. Hayırlı fikrin hangi partiden geldiğine hiç bakmadan destek oluruz. Vakit Yalova Vakti diyorsak Yalova için hayırlı olacak her fikre sahip çıkmalıyız.
24 Haziran seçiminde samimiyetin galip geldi. Yalovalı seçmenler samimiyete ve projelere oy verdi. Halkımız kendine üstten bakanlara artık oy vermiyor. Bunu yapanlara Yalovalı da artık prim vermiyor.

İNŞALLAH   YİNE  DEĞİŞMEZ

400 yataklı devlet hastanesinin temel atmasının Eylül Ekim gibi yapılaca. Yalova Devlet Hastanesi ile ilgili çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Temelini Eylül-Ekim gibi atılacak.

20  YILDIR  BEKLİYOR
20 yıldan beri atıl vaziyette bekleyen Etibank Tesislerinin de Üniversiteye tahsisi ile ilgili çalışma başlattık. Etibank Tesislerinin bulunduğu alana Uluslararası Kongre Merkezi yapılması için çalışma yapıyoruz. Burasını üniversiteye tahsis etmek istiyoruz. Bakanlık bazında görüşmeler devam ediyor. 1/50 binlik plana bu alanın Kongre Merkezi olarak işlenmesini istedik.

Etibank Tesisleri’nin uluslararası kongre merkezi haline gelmesi konusu için Sayın Rektörümüz ile uyumlu bir çalışmayı sürdürüyoruz.  Hızlıca buranın tahsisinin üniversitemize yapılmasını sağlayacağız. Bunun ilgili olarak 1\50 binlik planda, uluslararası kongre merkezinin plana uygun şekilde revize edilmesi ile ilgili Çiftlikköy Belediyemiz gerekli çalışmaları başlattı. Seçimden önce burası tasarlandığı için bir takım planlar farklılıklar var. Hızlıca bunları giderip, orayı uluslararası toplantıların yapıldığı önemli bir bilim merkezi haline getireceğiz."dedi

 ATATÜRK STADI MİLLET BAHÇESİ OLACAK

Eski Yalova belediye başkanı Yakup  Koçal tarafından bir kısmı kent merkezi ve bir kısmı da konut  yapılmak istenen ve Yalovalıların büyük tepkisini toplayan,  içinde mülkiyeti  Yalova belediyesine ait bulunan Yalovaspor tesislerininde bulunduğu 70 dönümlük  alanın " Millet Bahçesi" olacağını açıklayan  Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, " Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim süresinde vaat ettiği ‘Millet Bahçesi’ projesiyle ilgili kentte çalışma yürütüyoruz. Eğer biz Yalova turizm şehri olsun, üniversitemizle beraber bir öğrenci şehri olsun, bir spor şehri olsun istiyorsak Millet Bahçesi projesini kentimizde hayata geçirmeliyiz. Bizim Millet Bahçesinden ziyada Millet Bahçelerine ihtiyacımız var. Şimdi şehir plancısı arkadaşlarla bunu çalışıyoruz. Benim gönlümden geçen biliyorsunuz stadımız eskidi. İyi bir stat yeri tespit etmeliyiz, şehrin seçilmişleri olarak. Stadımızı oraya taşıyıp hem buradaki spor kültürümüzü yeniden canlandırmak istiyoruz. Yalova spor’umuzu eski o şaşalı günlerine geri döndürmek hususunda motive edici bir yere yeni stat yapılması gerekiyor. Mevcut stadın olduğu yeri de iyi bir Millet Bahçesi olarak organize edeceğiz” dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.