Yukarı Çık
.
3 Ağustos 2018 Cuma 17:16:40
767 kez okundu.
Engeli vatandaşların rahatlıkla denize girmesi için yapılan demir platformu ve kabinlar üst üste 2 gün tahrip edildi..Polis çevrede bulunan kammeraları incelemeye aldı.

Yalova'da, engellilerin denize girebilmelerini sağlamak amacıyla şehir merkezindeki Akasya Plajı'na yaptırılan demir platforma kimlikleri belirsiz 15 genç tarafından zarar verildi.Tahrip edilen platformu denizden çıkarma işine o sırada denize girmekte olan Nijeryalı futbolcular yardım etti.

Belediye Başkanı Vefa Salman, yazılı açıklamasında," engelli vatandaşların tekerlekli sandalye veya koltuk değnekleriyle denize rahatça girip çıkılabilmesi için kullanılan demir platformun 15 gencin hedefi oldu.

Vatandaşları, denize girmek isteyen gençlerin demir platformu kırarak metrelerce sürüklediğini belirtti.Yalova'da ikamet eden veya kentimizi ziyarete gelen özel insanların plajlarımızdan rahatça faydalanabilmeleri adına yaptırdığımız engelsiz plajın saldırıya uğraması beni ziyadesiyle üzdü. Görgü tanıklarının belirttiğine göre, denize girmek isteyen 15 genç tarafından özel insanların tekerlekli sandalye veya koltuk değnekleriyle denize rahatça girip çıkılabilmesi için kullanılan demir platform kırılarak, metrelerce ileriye atılmış. Bu gençlerin, ağırlığı 500 kiloyu bulan demir platformu kırarak sırf yüksekten atlamak istedikleri için kullanmaları tam bir duyarsızlık örneği. Gençlerimiz unutmamalı ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bizlerin görevi özel insanların yaşam kalitesini yükseltmek, hayatlarını kolaylaştırmaktır. Onlara zarar verici hareketlerde bulunmamaktır. En kısa sürede özel insanlarımız için yaptırdığımız platformu yenileyerek tekrar hizmete açacağız.

3 GÜN SONRA YENİDEN

3 gün önce yaklaşık 15 kişilik gencin tahrip ettiği Akasya Parkındaki Engelli Plaji dün gece yeniden tahrip edildi.Salı gecesi yapılan tahribatın ardından, kimliği bilinmeyen kişiler, Engelli Kabinleri, gölgelikler ve Duş malzemelerini tahrip ettiler.Konu ile ilgili Yalova Emniyet Güçlerine yapılan şikayet sonucu suçlular hakkında inceleme başlatıldı..Polis çevrede bulunan güvenlik kameralarını incelemeye başladı.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.