Yukarı Çık
.
11 Eylül 2018 Salı 15:52:55
426 kez okundu.
Haziran milletvekilliği seçimlerinde Yalova'dan 3.sıra milletvekili adayıydı

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde Yalova'da resmen aday adaylığını açıklayıp basının karşısına ilk çıkan CHP'nin 24 haziran 2018 milletvekili seçimlerinde 3. sıra milletvekili adayı olan Mehmet Gürel oldu.

Kamu oyunda aday adaylığı beklenen Mehmet Gürel'in basın toplantısına çok sayıda partili katıldı.

Bugün CHP il binasında basın toplantısı düzenleyen Mehmet Gürel, "İddialıyız.Bu bir ekip işidir. Yalova'yı tanıyan, meselelerini bilen bir ekibiz. Bu konuda iddiamız olduğunu bilmenizi istiyorum. Partimin  ve sizlerin de izniyle Yalova'nın yeni belediye başkanı olmaya talibim. Bu sorumluluğu şu andan itibaren şahsen üzerime alıyorum. Ciddi bir şekilde taşıyacağımı da ümit ediyorum. Bu şehri birlikte yöneteceğiz. Biz birlikte Yalova'yız. Hep beraber Yalova'yız. Bugün burada ben kendi partimde, kendi örgütümün bir kısmıyla onların içinde sizlerin de izniyle Yalova'nın yeni belediye başkanı olmaya talibim. Bu sorumluluğu şu andan itibaren bireysel ve grupsal olarak üzerime alıyorum. ciddi bir şekilde taşıyacağımı ümit ediyorum. Tüm Yalova halkına, tüm sınıflarıyla, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, emekçisiyle işvereniyle çalışanıyla emeklisiyle kökeni ne olursa olsun, toplumsal sınıfı ne olursa olsun bu vesileyle beraber siyaset üretmeye davet ediyorum.

BU BİR BAYRAK İŞİDİR

 Bu şehri doğru ve güçlü bir şekilde yarınlara taşımak için hep beraber çalışmamız gerekiyor. Partilerde aday adayı olmak, bir bayrak yarışıdır. Ben kendi partimden bugünkü siyasi durumda hiç kimseyi liyakat ile eleştirecek haddim yoktur. Öyle bir siyasi adabım da yoktur. Bizim iddiamız, en iyisini yapmak. Bu diğerlerinin kötü olduğunu göstermez. Yalova'daki şimdi belediye başkanı ve daha önceki başkanlar, zaten kendi becerilerini ve o zamanki şartlar dahilinde kente en iyisini yapmaya çalışırlar. Ben ülke için de buna inanırım. Bu bizim en iyisini yapacağımızın ortaya koymasını da engellemez. Kesinlikle o düşüncede değilim" dedi

MEHMET GÜREL KİMDİR ?

Mehmet Gürel 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Yalova Bölgesi,3'nci sıradan millet vekili adayı oldu.Ama CHP tek aday çıkartabildi.

1975 Yalova doğumlu olan Mehmet Gürel, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümünü bitirdi. İstanbul Ticaret Üniversitesinde İşletme yüksek lisansını tamamladı. 2005-2014 yılları arasında YTSO Meclis Üyeliği ve YTSO Meclis Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bir dönem CHP Yalova Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. 2014-2018 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi CHP meclis üyeliği yaptı. Katılım Mühendislik Ltd. Şti'de “Proje Geliştirme, Kentsel Dönüşüm ve Planlama” konularında mühendislik faaliyetlerini yürütüyor. evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.