Yukarı Çık
.
11 Eylül 2018 Salı 19:16:35
918 kez okundu.
Sahtekarlar işi ilerletti.Şimdi vali ve vali yardımcısı olarak kendilerini tanıtıyor

Yalova Valiliği, kendilerini Yalova Valisi, vali yardımcıları ve özel kalem müdürü olarak tanıtan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, son zamanlarda iş adamları ile hayırsever vatandaşların çeşitli bahanelerle aranarak valilik adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunulduğunun tespit edildiği ifade edildi.

Valiliğin veya herhangi bir kamu kurumunun vatandaşlardan, telefon, e-posta veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmadığının aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Valiliğimizin, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adı kullanılarak telefon, e-posta vb. diğer iletişim yollarıyla yardım talebinde bulunan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle 0 226 813 63 07 nolu telefonu arayarak Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğüne bilgi vermeleri, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına 112 acil çağrı hattından ihbarda bulunmaları ya da Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunmaları önemle rica olunur."

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.