Yukarı Çık
.
12 Eylül 2018 Çarşamba 22:44:37
353 kez okundu.
23 Doktor tayin edildi

Yalova'da hastane hekim kadrolarında yaşanan sıkıntı nedeni ile 23 doktor ataması yapıldı.Uzman doktorlar ilçe hastanelerinde görev yapacak.Yalova İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Sezen, basına  yazılı bir açıklama yaparak, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 82. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına göre kente 20 pratisyen ve 3 uzman hekimin atamasının gerçekleştirildiğini belirtti.

Ataması yapılan hekimlerin Yalova Devlet Hastanesi, Çınarcık Devlet Hastanesi, Altınova İlçe Hastanesi ve Armutlu İlçe Entegre Hastanesi acil servislerinde görevlendirileceğini kaydeden Sezen, "Pratisyen hekimlerimizin yanı sıra ataması gerçekleştirilen 1 fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı Yalova Devlet Hastanesi, 1 aile hekimliği uzmanı Armutlu İlçe Entegre Hastanesine ve 1 dahiliye uzmanı Altınova İlçe Hastanesinde görevlendirilecektir.

ACİLLERE TAKVİYE

Hastanelerimize yapılan atamalar acil servislerimizde görev yapan hekimlerimiz açısından faydalı olacak. Özellikle ilçe hastanelerimize yapılan uzman hekim atamaları ile vatandaşlarımız için daha kolay, ulaşılabilir, yerinde ve kaliteli sağlık hizmeti anlayışı hayata geçirilmeye çalışılmaktadır.

HEMŞİREDE GELDİ

Hekim atamaları haricinde de Yalova Devlet Hastanesi içerisinde planlama sorunu nedeniyle yaşanan hemşire eksikliğini çözmeye yönelik olarak Sağlık Müdürlüğü tarafından ivedilikle il içi 15 hemşire görevlendirmesi sağlanmış, göreve başlayacak yeni sağlık çalışanlarıyla bu hafta içerisinde hemşire çalışma şartlarının da iyileştirilmesi hedeflenmiştir." dedi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.