Yukarı Çık
.
14 Eylül 2018 Cuma 16:57:11
544 kez okundu.
Halen mahkemelik olan yer ihale edildi...Peki Hani hukun üstünlüğü vardı...

Yalova belediyesi ile mahkemelik olan Milli Eğitim Müdürlüğünün Meteoroloji merkezi arazine yapmak istedi okul ek binasının ihalesi yapıldı.İhaleyi almak isteyen dört firmanın değerlendirme safhasında olduğu açıklandı.

Yalova Atatürk ilkokulun tek tedrisat eğitim vermesi için binanın yetmediği gerekçe gösterilirken adı geçen okulda sahte ikametgahlar gösterilerek öğrenci kayıt yaptırıldığı iddialar arasında.

Eğitim sezonunda okula öğrenci taşıyan minibüslerin başka mahallelerden öğrenci taşıdığı ve bu sebeple okulda öğrenci sayısının yüksek olduğu da iddialar arasında.

EKİMDE TEMEL ATILACAK

Halk istiyor diyen İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel,O bölgeden ailelerin talebi var.Atatürk İlk Okulunda 1400 öğrenci var.Ek bina bitince yarısı yeni okulda okuyacak.Cumhuriyet caddesinde trafik rahatlayacak.Yeni bina ana yolun altında olacağı için trafiği aksatmayacak.Her şeye rağmen halkın talebi yerine gelecek." dedi.

1 SENEDE BİTECEK

Eğitim kalitesi artacak diyen İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ise," Bu işi yapmak için yoğun  çaba sarf ettik.Geçen hafta bu yerin tapusunu aldık.İhalemizde gerçekleşti.İkili eğitim yapan Atatürk ilk okulun alternatifini yapacağız.Bütçesi hazır.İkili eğitim bize yakışmıyor.Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi kontrollük yapacak." dedi.

HALK OYLAMASI YAPIN

Yalova Kamu oyunda trafik akışı bol ve dar alanda bulunan ve Bölgenin yeşil alanlardan biri olan meteoroloji istasyonun arazisine her ne kadar siyasiler halk istiyor dese de Yalova halkı isyan ederek, " hangi akıl ve mantıkla buraya okul yapıyorsunuz_?  Günümüzde eğitim öğretim ve sağlık yatırımları şehir dışı alanlara yapılıyor siz trafiğin göbeğine okul yapmak istiyorsunuz.Bu kafa 2018 değil. 1958 kafası değişin vizyonunuzu, geliştirin.Okul yapmak istediğiniz yerde  trafiği hesaba kattınız mı ? Gürültüyü hesaba kattınız m ?. Bahçesi yok.Sosyal aktivitesi yok.Küçücük arsaya okul yapmak istiyorsunuz. Yanlış yapıyorsunuz. Oraya okul olmaz. Yazık olur paraya. Yetmiyor dediğiniz Okulu  şehrin dışına çıkarın. Her her mahallede okul yapılması lazım demeyin. Rüstempaşa mahallesinde okul yok.Hastane,okul şehir dışında olmalı.Atatürk okulundaki öğrenci giriş çıkışlarındaki trafik eziyetini görmüyormusunuz ?. Hangi halk istiyor?Ucu açık bir iddia.3-5 kişi istiyordur.Bunu halka sormalısınız.

SİYASET ADALETİN ÖNÜNE GEÇMEMELİ

Siyaset adaletin önüne geçmemeli.Yalova belediyesi mahkemeye verdi.Mahkeme kararı çıkmadan bu okul başlanmamalı.Ya mahkeme okul yapımını red ederse ne olacak?" dediler.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.