Yukarı Çık
.
2 Ekim 2018 Salı 21:03:23
514 kez okundu.
Sizde Salman gibi anılanacaksınız

Yalova AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak'ın  Atatürk ilk okulu için yapılacak olan ek binanın deprem ve tusunami tehlikesinin, trafik sorunlarının yaşanacağı ve deprem acil toplanma alanı olan Yalova meteoroloji istasyonu arazine yapılmasına karşı çıkan ve içinde her türlü  siyasi düşüncenin olduğu ve  Yalova'daki 14 sivil toplum örgütünün dahil olduğu Yalova platformunu Yalova belediye başkanı Vefa Salman'ın yandaşı olmakla suçladığı Yalova Platformundan AK Parti il başkanına cevap geldi.

Platform, " Dört yolda,Ticaret odası binasında biz Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'a karşı protesto eylemleri yaparken siz nerdeydiniz ?" diye soran Yalova Platformu yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi;

Peki biz platform olarak Vefa Salman’a karşı bu eylemleri yaparken siz nerede duruyordunuz? Yandaş mıydınız, karşımıydınız? Siz, dört yoldaki ağaçları kesmesi sebebiyle Vefa Salman’a destek açıklaması yapıyordunuz . Milletvekiliniz ve il Başkanı olarak Yalova belediyesinin ağaçları kesmesinde haklı olduğunu basına açıklamalar yapıyordunuz.Biz ise o sıralarda sokaklara binmiştik.

PERDELEMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ

Şimdi ise Yalova Platformu’nu Vefa Salman’ın yandaşı ilan ederek yanlış bir projeyi perdelemeye çalışıyorsunuz. Akıl, vicdan sahibi birisi böyle bir ithamda bulunamaz.

Ziya Öztabak açıklamasında o arazideki ağaçlara zarar vermeden, ağaçları koruyarak bina yapacaklarını belirtmiştir ki, bu da kendisinin araziyi hiç tanımadığının ispatıdır.Ticaret Odasıda sökülen ağaçları diktiğini açıklamıştı .Bu dikilen ağaçları gösterebilirmisiniz ?

BİZ BU MASALI DAHA ÖNCEDE DİNLEDİK

 Aynı masalı daha önce Yalova Halk Eğitim Merkezi bahçesi Yalova Sanayi ve Ticaret Odasına verilirken de dinlemiştik. Şimdi ofis binası dikildi ve görünürde bahçede ne bir ağaç ne de yeşillik emaresi kalmış, dev bir beton garabet dışında.

Ziya Öztabak, deprem konusunda uzman olan kişi ve kurumların haykırışlarına kulak tıkamakta, bir deprem sonrası bölgemizdeki deniz içi fayların kırılması sebebiyle oluşabilecek büyük dalgaların yaratacağı tehlikeleri görmezlikten gelmektedir. Bu dalgalara yakalanacak olan ilkokul çağındaki çocuklar için acaba ne önermektedirler? Kendisine destek çıkan muhtarlar ve okul aile birliği üyelerinin bu konuda ki bilgileri ne düzeyde acaba?

İDO iskelesinin karşısında, trafik yoğunluğunun olduğu bir yere okul yapmak nasıl doğru olabilir. Yanlış yer seçiminin yol açacağı yeni trafik sorunlarını tüm Yalova halkı yaşayacaktır.

SALMAN GİBİ ÖZTABAK'TA ANILACAK

Nasıl ki Vefa Salman ve çevre denilince akla hemen dört yolda katledilen ağaçlar geliyorsa, eğer meteoroloji alanına okul yapım projesi gerçekleşirse çevre ve Ziya Öztabak denilince de akla hemen buradaki ağaçlar ve yeşil alan akla gelecektir. Buna ilave olarak bir deprem sonrası oluşabilecek dev dalgalar bu okuldaki öğrencilere zarar verirse kendisi bunun sorumlusu olacaktır.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.