Yukarı Çık
.
3 Ekim 2018 Çarşamba 10:29:59
527 kez okundu.
Hangisi olursa olsun yönetime gelince gözlerini arsalara dikiyor.

Önceki yıllarda Yalova'da arberetum,Dört yoldaki belediye arazileri,Yalı caddesindeki yeşil alan ve buna benzer birçok yer satılıp birilerine rant sağlanırken şimdi de Çiftlikköy belediyesinde aynı durum ortaya çıktı. Çiftlikköy ün, deniz kenarında ve park alanı halinde  en güzel arazisinin yanı sıra 13 parsel bugün açık arttırma usulü satışa çıktı.

 Çiftlikköy Belediyesi’nin 3 Ekim Çarşamba günü değeri 15 Milyon TL’yi bulan 13 arsasını daha satacak.Bugün tespit edilen değerden satılamazsa ihale 2.kez yapılacak ve en çok fiyat verene satış gerçekleşecek.

CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler, "Ali Murat Silpagar döneminde daha önce de milyonlarca liralık belediye arsasının satıldı. Bir ay kredi istiyor, diğer ay arsa ipotek veriyor, bir ay şirket çalışanlarına maaş verilemiyor, bir sonraki ay arsa satıyor. Kötü yönetimin, hesapsız kitapsız harcamaların tüm ibareleri Çiftlikköy Belediyesi’nde mevcut. Yine bir arsa satışıyla karşı karşıyayız. Çiftlikköy’de yaşayan herkesin hakkı olan 13 arsa daha satılıyor. İçinde denize nazır, bakımlı park halinde olanları da var. Hadi, beceriksizliğinizi, iş bilmezliğinizi anladık. Ama her ay borç peşinde koşup Çiftlikköy’ün arsalarını satarken vicdanınız da mı sızlamıyor.

İlçe Başkanı Nedim Güler, belediyenin önemli gelir kalemlerinden bir tanesinin de arsa üretip satmak olduğunu ifade ederek “Her belediye mutlaka arsa satar. Ama gerektiğinde satar. Ya vatandaşın işi görülsün diye satar, ya gerçekleştireceği bir projede kullanmak üzere nakit ihtiyacı için satar, ya da faiz yükünden kurtulmak, borçlarını azaltmak için satar. Satarken de önceliği işine yaramayacak arsalara verir. Siz sata sata Çiftlikköy Belediyesi’nin yatırım yapabileceği arsa bırakmadınız.

BİRİ " HİZMET,BİRİ BORÇLAR İÇİN" DİYOR

Yalova'dan sonra Çİftlikköy'de kamuya ait değerli arsaların satışına tepki gösteren vatandaşlar ise," arberetum arazisi otel yapılacak diye yok pahasına satılıp şuanda çöplük hale geldi.Döryoldaki canım arazi birilerine yok pahasına gitti.Yalı caddesindeki yeşil alana bina dikildi.Biz bu talanları Yalova da gördük.İl Merkezinde yeşil alan kalmadı.Çiftlikköy'de şimdi yok edilmeye çalışılıyor.

CHP satınca yağma, AKP satınca hizmet. CHP borçlanınca beceriksizlik AKP borçlanınca yatırım..diyorlar.Oysa birbirlerinden farkları yok.Belediyeler hangi partiden olurlarsa olsunlar hep satmak peşindeler.

Belediyeler imar getirir, arsa üretir bunu da satar hizmete harcar.Yalova'da Belediyelerin hepsi arsa satıyor ama borçları bitmiyor.Yalova , Çiftlikköy,Kadıköy Armutlu Belediyeleri satıyor borçları bitmiyor artıyor.Yazık değil mi ? Yalova halkının malını satıyorsunuz.İlk ihaleye kimse girmez.İkinci ihalede en çok verene verilir.Bir bakarsınız alan belediyelere iş yapan ve parasını alamayan müteahhitler çıkar.Çiftlikköyde ki  yeşil alanın düşmanısınız onu anladık bu araziyi kat karşılığı verseniz daha çok para kazanırsınız.Kat karşılığı verseniz üretilen dairelerin %50 sini alırsınız." dediler.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.