Yukarı Çık
.
5 Kasım 2018 Pazartesi 23:41:48
609 kez okundu.
Yalova Valiliğine atanan Muammer Erol, görevine başladı.

Son çıkan kararname ile Yalova valiliğine atanan Vali Muammer Erol için Valilik önünde karşılama töreni düzenlendi. Erol, kendisini karşılamaya gelen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, vali yardımcıları, kaymakamlar, siyasi parti temsilcileri, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle tokalaştı.

Daha sonra makamına geçen Erol, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Yalova'da hizmet verecek olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.Vali Erol, "Yalova, memleketimizin herhangi bir şekilde burada yaşama fırsatı olup da kimsenin reddetmeyeceği güzellikte ve Atatürk'ün de göz bebeği olan bir şehrimiz. Ben bu şehirde yaşama, vali sıfatıyla hizmet etme fırsatını verdiği için Cenab-ı Hakk'a sonsuz şükürler ediyorum. İnşallah bu fırsatı zamanı geldiğinde dönüşümüzde hepinizin gönlünde iz bırakan bir kardeşiniz olarak hizmet vermeye, doldurmaya gayret edeceğim. Sizlerden de bu konuda yardımcı olmanızı isteyeceğim." dedi.

Yalova Valisi Muammer Erol kimdir?

1962 yılında Kayseri - Bünyan İlçesinde doğdu, İlköğretim ve lise eğitimini Bünyan'da tamamladı. 1984 yılında İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. 1984-1995 yılları arasında sırasıyla Tekirdağ Saray Kaymakam Vekilliği, Burdur Kemer, Muş Bulanık İlçeleri kaymakamlıkları yaptıktan sonra; Muş Vali Yardımcılığı ve Bolu Göynük kaymakamlığı görevinde bulundu.

1995 yılında Mülkiye Müfettişi oldu, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığının Ankara Grubunda görev aldı. Dil eğitimi için 6 ay süreyle ABD'ye giderek Yurtdışında dil eğitimi ve enformasyon eğitimi aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İdari genel Sekreter Yardımcılığı görevini ifa ederken 22.12.2008 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan kararname ile Elazığ Valiliğine, 3 Ağustos 2013'te  yayımlanan Valiler Kararnamesi ile de Konya Valiliği'ne atandı. İngilizce bilen Muammer EROL, evli olup 3 çocuk babasıdır.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.