Yukarı Çık
.
2 Aralık 2018 Pazar 10:14:23
532 kez okundu.
AK Partide 3 yönetici istifa etti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), mahallî seçimlerde aday olacak kamu görevlileri ve siyasi partilerin il, ilçe yönetim kurulunda görev alanların istifası için verdiği süre dün dolması ile birlikte Yalova AK Parti teşkilatında 3 ilçe başkanı istifa etti.İstifa eden 2 ilçe başkanı belediye başkan aday adaylığı ,biride İl Genel Meclisine aday oldular.

Hem kamudan, hem de siyasi parti teşkilatlarından çok sayıda isim adaylık için istifa etti.

AK Parti Genel Merkezi'nin gerçekleştirdiği ve Yalova teşkilatı temsilcilerinin katıldığı toplantıda 3 ilçe başkanı, belediye başkan aday adaylığı için izin istemişti.

 Başkanların istediği izin AK Parti Genel Merkezi'nden geldi. İznin gelmesiyle ilçe başkanları istifalarını sundu. İstifaların ardından 3 ilçe başkanı, ilçelerinde aday adayı olmak için başvuruda bulundu.  

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nca aday adaylığı için izin verilen Armutlu İlçe Başkanı Mehmet Çelik Belediye başkan aday adaylığı, Çınarcık İlçe Başkanı Murat Kaya İl Genel Meclisi aday adaylığı ve Termal İlçe başkanı Sinan Acar ise Belediye başkan aday adaylığı için istifa etti.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.