Yukarı Çık
.
4 Aralık 2018 Salı 08:23:40
271 kez okundu.
Neden olmasın ?

Yalova Üniversitesinde okuyan öğrencilerle bir araya gelen Yalova belediye başkanı Vefa Salman'a öğrencilerden ilginç olduğu kadar güzel bir istek geldi.Yalova Üniversitesinde okuyan ve Yalova'ya çeşitli illerden gelen üniversite öğrencileri belediye başkanından SAMSUN'un Atakum ilçesinde sürdürülen ‘Yeşil Adım’ projesi  gibi park alanları,bazı sokaklar  ve  çocuk parklarına meyve ağaçları dikmelerini istedi.

Genç Tema'lar, güney illerinde cadde kenarlarına dikilen mandalina, limon ağaçlarını örnek göstererek Yalova'da da sokak ve cadde kenarlarına kızılcık, erik, ıhlamur gibi fidanlar dikilmesini ve bu konuda Genç Tem'ların görev üstlenmeye hazır olduklarını bildirdiler.

Öğrenciler, belediyeler, yaz-kış yeşil kalan ya da yaprak dökmeyen çam ağaçları ve türevleri dışında, sonbahar ve kışları yapraklarını döküp, çıplak kalan meyvesiz, garip garip ağaçlar dikip duruyor. bunun yerine, belki de yüz binlerce dönüm arazilere elma, portakal, zeytin, erik, kiraz gibi ağaçlar dikseler hasat zamanı insanlar bunlardan faydalanabilir, ya da belediye çalışanları bunları toplayıp ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtabilir. hem görsel olarak da faydalı olacaktır."dediler.

Samsun'un Atakum belediyesi yaptığı parkları meyvelendirme kampanyasında minikler kendi meyve ağaçlarını kendileri dikti diyen bazı Yalovalılar," Çocuklarımız, oyun oynadıkları parklarda dalından kopararak meyve yiyebilsin istiyoruz. Çocuklarımız bizim çocukluğumuzda olduğu gibi, dalından meyve kopararak yiyebilirler.Vatandaşlarımız, inşaatı biten her binada bir erik dikerek ruhsat alabilir.Belediye'de ilaçlama yapan bir şirket var.Bu şirket kanalı ile bakımı kolay meyve ağaçlarını Yalova cadde ve sokaklarına dikebilir.Genç TEMA'ların önerileri gayet yerinde olmuş." dediler.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.