Yukarı Çık
.
5 Aralık 2018 Çarşamba 09:20:04
431 kez okundu.
1999 yılında temeli atıldı..Yıl 2018

1999 yılında Süleyman Demirel Zamanında ihale edilen Çınarcık-Armut arasında yapılmakta olan NATO yolunda aksilikler bitmiyor..2014 yılında Esenköyðe sahilden geçecek olan yolun güzegagı değiştirilerek daha güneye kaydırılıp tünellerle geçiş kararı verilmesinden sonra bitmesi gereken yol bitmedi.

1999 yılında  inşatta Emiroğulları inşaat olarak başlayan Zihni Üstün 2000 yılında vefat edince evlatları NATO yoluna Zihni Üstün Oğulları olarak işe devam etti. Bu sene yolun Çınarcık kesiminde kayma olunca yol aylardan beri trafiğe kapandı ve geçtiğimiz yaz sezonunda Çınarcık trafiğinde büyük zorluk yaşanmaya başlandı.

2019 Mayıs ayında bitmesi planlanan kayan bölge de bu sefer başka bir sorun yaşanmaya başlayınca yapım işi yine sekte vurdu.

Kayan yolun altında 36 metre derinliğe inilerek kazıklar çakılırken bu sefer yolun üstünden kayma başlayınca çalışmalara bir müddet ara verme zorunda kalındı.Bu sefer Kara yolları kayan üst kısmında önüne kazık çakılıp duvar örme kararı verdi ve çalışmalara başlandı.

Yeni vali Muammer Erol senelerden beri bitmeyen yolu denetlemek inşaatın ne zaman tamamlanacağını öğrenmek için inşaat alanında Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı,Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ile giderek firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alarak "Burası ne zaman bitecek ? " diye sordu.

İstanbul hava alanı gibi dev bir proje 3 yıl da tamamlanırken 19 yılda tamamlanamayan proje ilgili bilgi veren Çınarcık belediye başkanı Avni Kurt," Yolun trafiğe açılması 2019 Mayıs ayı olarak hesaplandı.İlçemizin nüfusu yaz aylarında çok artıyor.Bu sezon bu çökme nedeni ile trafik alttan verildi çok zorluk çektik.Aksilik olmazsa Mayıs ayında bitmesini bekliyoruz" dedi.

Vali Erol,"Bölgenin tek gelir kaynağı turizm.Trafik de bu nedenle çok önemli.Bu yolu yaz sezonuna kadar bitirin."dedi.Kaynak:Yaşar Yurddaş

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.