Yukarı Çık
.
5 Aralık 2018 Çarşamba 16:10:25
647 kez okundu.
Sabah Yalova belediyesinde meydana gelen silahlı saldırı ile ilgili valilik açıklama yaptı.

Bu sabah Yalova belediyesinde bir şahsın ateş etmesi ile ilgili Yalova valiliği,Yalova belediyesi ve  Yalova Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Kasım Avar'dan da kınama açıklaması geldi.Şahsın silahı ile güvenlikten nasıl geçtiği tartışılırken,Yalova valiliği şu açıklamayı yaptı: "Saat 11.00 sıralarında Yalova Belediye binası içerisinde ruhsatsız tabanca ile iki el ateş eden ve çok sayıda suç kaydı bulunan şüpheli Ö.D. (43) isimli şahıs, olayda kullandığı ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait fişeklerle ile birlikte hızlı bir şekilde olay yerine intikal eden ekiplerimiz tarafından etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır. Alınan ilk bilgilere göre şüphelinin belediyeden kiralayarak işlettiği tekstil atölyesinin iflas etmesi nedeniyle belediyeye borçlandığı, bu nedenle maddi sıkıntıya girdiği için belediyeden yardım talep ettiği, ancak kendisine belediyeden muhatap bulamaması nedeniyle olayı gerçekleştirdiği öğrenilmiştir. Olay ile ilgili çalışmalar devam etmektedir."

BELEDİYE: SİLAHINI İKİNCİ KATTA ATEŞLEDİ

"5 Aralık Çarşamba günü Yalova Belediyesi'nde münferit bir olay yaşanmıştır. Yaşanan bu olayda; Yalova Belediyesi'ne gelen Ö.D isimli şahıs, Belediye Başkanımız Sayın Vefa Salman ile görüşmek istemiştir. Yetkililer ise kendisine belediye başkanımızın dışarıda bir programda olduğunu iletmişlerdir. Bu olayın ardından Ö.D isimli şahıs belediyenin 2'nci katında çay ocağı önünde belli bir süre beklemiş ve çay ocağında bulunan şahıslara uyarı yaparak 'sizlerle bir sorunum yok' deyip silahını iki kez ateşlemiştir. Sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde iddia edildiği gibi başkanlık katında bu olay yaşanmamıştır. Bilindiği gibi Sosyal Belediyecilik anlayışıyla 5 yıldır görevini sürdüren Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman, Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir uygulama yapmaktadır. Salı günü 08.00- 09.00 saatleri arasında 'Şeffaf Oda'da ve her Perşembe günü 10.00- 12: 00 saatlerinde ise 'Halk Günü'nde vatandaşlarımızla bir araya gelerek çözüm odaklı çalışma yapmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

AK PARTİ KINADI

Yalova Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Kasım Avar, "Yalova Belediyesine yapılan çirkin baskını nefretle kınıyoruz.Bu üzücü olay nedeniyle başta Belediye Başkanı olmak üzere tüm belediye çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bugün sabah saatlerinde Yalova Belediye binasına gelen bir vatandaşın 'Bana da bir büfe vereceksiniz', 'Ben de bir büfe istiyorum' diyerek silahını çektiği ve kendisini dışarıya çıkarmak isteyen belediye çalışanlarına direnerek çevreye birkaç el ateş ettiği söylenmektedir. Bu tür nahoş davranışlar Yalova'mızın ülke kamuoyundaki imajına zarar vermektedir. Tesellimiz olayda herhangi yaralanmanın ve can kaybının olmamasıdır. Sebebi her ne olursa olsun Yalova Belediyesi gibi bir kamu kurumuna yapılan bu çirkin silahlı baskını esefle ve nefretle kınıyoruz."

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.