Yukarı Çık
.
2 Ocak 2019 Çarşamba 21:55:05
302 kez okundu.
Kedilere var...İnsanlara yok...

Bilim adamlarının sık sık Marmara'da, Adaların güneyinde yani Yalova açıklarında enerji birikimi çoğaldı haberlerini vermesine rağmen acil toplanma alanlarına tabela asılıp yönlendirme yapılmazken Yalova da yaşayan kedilerin insanlardan daha değerli olduğu ortaya çıktı.

Büyük Marmara depreminden bu yana 19 sene geçmesine rağmen hala acil toplanma yerlerine "Acil Toplanma alanı tabelaları asılamazken, Yalova Belediyesi tarafından, şehrin belirli noktalarına sürücüler için 'kedi çıkabilir' tabelaları konuldu.

KEDİLERE VAR İNSANLARA YOK

Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kentin ana arterlerine ‘kedi çıkabilir’ uyarı levhası yerleştirdi. Trafiğin yoğun olduğu güzergahlara asılan uyarı levhalarıyla araç sürücüleri yola çıkabilecek sokak hayvanlarına karşı uyarıldı.

Konuyla ilgili olarak Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Kentimizin farklı noktalarına, sürücüleri sokak hayvanlarına karşı uyarmak amacıyla tabelalar astık. Yapmış olduğumuz bu çalışmayla araç sürücülerinin sokakta yaşayan hayvanlara daha fazla dikkat etmesini amaçlıyoruz. Bu şekilde sürücülerimize kentimizde yoğun olarak trafik akışının yaşandığı caddelerde yola kedi ve köpeklerin çıkabileceğini hatırlatmak istedik" denildi.

Bizlerin bir kedi kadar değeri yok diyen Yalovalılar," Göstermelik Yalova da bir yere ve geçtiğimiz günlerde de Çınarcık'ta birkaç tabela asılmış.Halk nerede toplanacağını bilmiyor.Tabelaları koysalar ne olur koymasalar ne olur.Zaten hiçbir acil toplanma alanında alt yapı yok.Göstermelikte olsa Yalova da bu tabelalar kedilerden önce asılmalıydı.Doğrusunu söylemek gerekirse kedileri kıskandık." dediler.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.