Yukarı Çık
.
3 Ocak 2019 Perşembe 12:58:35
583 kez okundu.
Kulislerde İYİ Parti Yalova Merkez'de CHP destekleyecek...İYİ Parti 3 ilçe 1 beldeyi istiyor

CHP ile İYİ Parti arasında yerel seçimlerde 21 büyükşehirde işbirliği yapılmasına yönelik uzlaşının kapsamı yaklaşık 20 il ve pek çok ilçeyi de içine alacak şekilde genişliyor. İki parti arasında sağlanan uzlaşının genel başkanlarının onayının ardından kamuoyuna ilan edilmesi bekleniyor.

CHP ile İYİ Parti arasında büyükşehirlerin ardından, il ve ilçelere yönelik işbirliği görüşmelerinde sona gelindi. Edinilen bilgiye göre, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun dün İYİ Parti temsilcileriyle bir araya geldi.

Milliyet’ten Şevket Yaman'ın haberine göre, CHP Genel Başkan yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı’nın İYİ Partili kurmaylarla yürüttüğü görüşmelerde, ittifakın genişletilmesi konusunda anlaşma sağlandı.

Görüşmede, 21 büyükşehir belediyesinin dışında il ve ilçe belediyelerine ilişkin de uzlaşı sağlandığı belirtildi. İl belediyelerine bağlı ilçelerde işbirliği koşullarına göre yerelde görüşmelerin yapılması benimsenirken ,uzlaşı sağlanan 21 büyükşehir belediyesine bağlı metropol ilçelerde ise varılan uzlaşmanın hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hem de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in onaylamasının ardından kamuoyuna açıklanacağı belirtiliyor.

YALOVA Merkez'de 3 aday adayı var

Rıdvan Acar,Osman Kendir ve Nur Gemalmaz Ayaz'ın aday adayı olduğu Yalova'da ,İYİ Parti CHP’nin adayı Vefa Salman'ı destekleyeceği ve Çiftlikköy,Taşköprü,Termal ve Armutlu'da İYİ Partin aday çıkartmak istediği öğrenildi.

Ankara kulislerinde  CHP'nin elindeki mevcut 8 il belediyesi olan Burdur, Sinop, Giresun, Kırklareli, Zonguldak, Edirne, Çanakkale ve Yalova’da aday çıkarmayacak ve CHP’yi destekleyecek. İYİ Parti ayrıca Bolu, Sivas ve Kırşehir’de de CHP’yi destekleyecek. CHP ise Isparta, Düzce, Nevşehir, Osmaniye ve Kırıkkale’de ise aday çıkarmayıp İYİ Parti’nin adayını destekleyecek. İki parti arasında özellikle ilçeler konusunda da bir uzlaşı sağlandığı ifade ediliyor. Söz konusu illerin dışında Afyon, Amasya, Yozgat ve Çorum’da da işbirliği olabileceği belirtiliyor. Açıklama 4 Ocak’ta CHP ile İYİ Parti arasında uzlaşı sağlanan il belediyelerinin 4 Ocak’ta yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında açıklanabileceği konuşuluyor.

 

 

 

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.