Yukarı Çık
.
30 Ocak 2019 Çarşamba 12:12:26
512 kez okundu.
19 yıl sonra ancak takıldı..Ya alt yapı....Tabiki bir kaçı hariç yok....

17 Ağustos Marmara depreminden bu yana tam 19 yıl geçti..Bilim adamlarının sık sık olası depremin her geçen gün daha çok yakınlaştığı haberleri yapılırken Yalova 19 yıl sonra acil toplanma alanlarının tabelaları en sonunda asıldı.

Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri olası afetlerde AFAD tarafından daha önce belirlenmiş olan toplanma alanlarının uyarı levhalarını 45 noktaya astı.

1999 Marmara Depremini yaşayan kentimiz afet sırasında toplanma noktalarının önemini çok iyi biliyor. Depremi unutmamak unutturmamak adına önleyici çalışmalar yapan Yalova Belediyesi vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla AFAD tarafından belirlenmiş olan toplanma noktalarına ait 45 adet uyarı levhası yerlerine monte edildi.

Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan işlemler kısa sürede tamamlanarak 14 mahallemizde ki toplanma alanını belirten tabelalar asıldı.

YA ALT YAPI?

Yalova'da sivil insanlardan oluşan MAG-DER tarafından, sık sık Yalova daki deprem sonrası toplanma alanlarındaki eksiklikler dile getirildi.Yalova da deprem sonrası toplanma alanları olarak gösterilen alanlarda alt yapı yok. Yani,elektrik,su,kanalizasyon hiç birinde bulunmuyor.Sadece halen halı saha olarak kullanılan ve aynı zamanda "acil toplanma" alanı olarak gösterilen yerlerde alt yapı var.Onu da oralarını işleten kişiler tarafından yapıldı.

19 yılda,Yalova da 2 dönem Yakup Koçal,bir dönem Barbaros Binicioğlu ve halen de Vefa Salman belediye başkanlığı yaptı diyen vatandaşlar," Bu zamana kadar ancak şimdi tabela asıldı.Tabelalar 19 yılda asıldığına göre alt yapının yapılmasını da her halde bir 19 yıl daha bekleriz."dediler.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.