Yukarı Çık
.
3 Şubat 2019 Pazar 00:41:02
1121 kez okundu.
Armutlu da seçim kızıştı

Armutlu ilçesine bağlı fıstıklı köyünde açılacak olan bir taş ocağı Armutlu ilçesinde 3 dönemden beri belediye başkanlığı yapan ve AK Parti tarafından 4.kez aday gösterilen Mehmet Birkan ile CHP belediye başkan adayı arasında polemik konusu oldu.

MUHTARLIK ASTI

Geçtiğimiz gün köy meydanına bir yazı asarak durumu köy halkı ile paylaşan Fıstıklı Köyü Muhtarlığı ilanda," Bir iki gün önce köyümüz Yari mevkiinde taş ocağı sontajı yapıldığını bizde sizlerle beraber öğrendik.Bu konu ile hiçbir bilgimiz evvelden olmamıştır.Yaptığımız araştırmada Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan-Kuzenler İnşaat sahibi Cüneyt AK, Belediye meclis üyesi Yaşar Aydıner olmak üzere üç ortak Büyükderede taş ocağı için sondaj yaptırmışlardır.Halkımız isteği doğrultusunda gereken neyse yapılacaktır" ilanı asıldı.

Daha sonra bu ilan Armutlu kaymakamlığı tarafından indiiiirildiği iddia edilirken CHP Belediye başkan adayı Ali Çetinkaya sosyal medya hesabından,"Fıstıklı köyü meydanına asılan ilan neyin nesi?Fıstıklıda neler oluyor,Armutlu belediye başkanının ve ortakları diye bahsolunan kişilerin ne işi olabilir? Belediye başkanı ve köy muhtarlığından açıklama bekliyorum" demesinden sonra.Belediye başkanı Birkan'dan yine sosyal medyadan bir açıklama yapıldı.

BEN ŞİKAYET ETTİM

Birkan yaptığı açıklamada," Bazı sosyal medya hesaplarında şahsımla alakalı iddialarda bulunulmaktadır.Ne Fıstıklı köyündeki mermer ocağıyla, nede Beton santraliyle ilgi ve alakam yoktur. Sanayi alanının gizli olması gibi bir şey söz konusu olamaz.Çünkü tüm imar planları ve tadilatları yasal olarak bir ay belediyemizde askıda durması gerekmektedir.Fıstıklıdaki ilanın indirilmesi bizzat benim Kaymakamlığımıza yaptığım şikayet neticesinde olmuştur. 15 yıldır eksikliklerim veya hatalarım belki olmuştur.Ama en hassas olduğum dürüstlük konusunda seçim arifesinde böyle iddialarda bulunulması düşündürücüdür.Kamu oyuna saygıyla duyurulur.

AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

Sosyal medyada karşılıklı suçlamalar yapılırken bu sefer CHP li aday Çetinkaya açtı ağzını yumdu gözünü,"Sayın Belediye Başkanımız Sosyal Medya üzerinden ismimi vermeyerek açıklamada bulunmuş . Fıstıklı Köyündeki mermer ocağıyla alakam yoktur demiş alakan yoksa neden Muhtarlık Köy Meydanına isminin geçtiği ilanı köyün meydanına astı?

KİMDEN GÖRÜŞ ALDIN?

 "Sanayi alanının gizli olması mümkün değil " demişsin. "1 ay askıda kaldı" demişsin. Kimden görüş aldın. Hangi sivil toplum örgütüne sordun." Askıdaydı " diyorsun. Nereye astın? ilan ettin mi? İnsanların duyması görmesi için bu işler, bir ilçenin kaderini belirleyen işler, ben yaptım oldu ile olmaz. Kendi resmini boy boy gazetelere koyduruyorsun.Bu imar değişikliğini,"şurayı sanayi imarı getiriyoruz" diye ilan edemezmiydin? Dürüstlüğüne vurgu yapmışsın. Dürüst adam adil olur."Seçime gireceğim" diye 1 yıl içinde kaç kişiyi işe aldın? İşe alma şeklin nasıl dürüstlüğünü gösteriyor?. Millet evine ekmek götüremezken, sen son model Mercedes’lerle geziyorsun. Kimleri  Oy almak İçin Armutlu'ya seçmen olması İçin yazdırıyorsun? Bu dürüstlük değil. Yalova'da ve Bursa bölgesinde en pahalı suyu halkına içirten, pardon içirtemeyen, koltuğu bırakmamak İçin uğraşan, dürüst başkanım herkes her şeyin farkında ? Bursa hattını kurarken de alakam yok demiştin. Dürüstüm diyorsun.Dürüst ol. Belediyenin kaç para borcu var? Asfalt firmasına 5 milyon borcumuz var Bu yüzden yollarımız yapılamıyor.

MERCEDES'İ KİM ALDI ?

Mercedes makam arabana da resmî plakayı tak ve kanunun verdiği yetkilerde kullan. Dürüstlüğe hassas adam böyle yapar. Birde o Mercedes’i kim aldı.? Ne için aldı. Onu da açıkla.Karşımda dürüstlük naraları lütfen atma sayın başkan. Birde Sözüm diğer belediye başkan adaylarına, sizler böyle sessiz durmaya devam edin.Ama ben bu işlerin peşini bırakmayacağım " dedi.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.