Yukarı Çık
.
9 Şubat 2019 Cumartesi 14:50:35
392 kez okundu.
Birileri okul yapmak için ağaçları kesti...Yer mezbelelik olarak ortada kaldı.Başka biride çıkıp bir şahısa, büfe yeri vermek için başka bir yerde ağaçlara kıydı.

Uçtu,uçtu ağaçlar bir büfe için uçtu..Meteoroloji alanında okul yapmak için ağaçların kesilmesine isyan ettik.Ama bir büfe için ağaçları kestik.Yalova belediyesi kontrol alanında bulunan ağaçların kesilmesine bölge halkı isyan etmesine rağmen ağaçları kurtarılamadı. 20 yıl önce ağaçları elleri ile diken Mehmet Güngör Kan ağaçların bir büfe uğruna kesilmesine tepki gösterdi.

DİKEN  ŞAHISTA İSYAN ETTİ !

İsmetpaşa Mahallesi Yalova-İzmit Karayolu Çiçek Sokak'ta trafo yanında bulunan yeşil alandaki ağaçların kesilmesine Mehmet Güngör Kan, tepki gösterdi. Bölgede yaklaşık 5 tane 4-5 metre uzunluğundaki ağaçların kesildiğini söyleyen Kan, ilginç açıklamalarda bulundu. 2000 yılında o ağaçları kendisinin diktiğini belirten Kan, "Bizim önceliğimiz Yalova. Sevdamız da Yalova'dır. Ağaçların kesilmesine tepkiliyim. Ağaçların bulunduğu arazi önceden şahsıma aitti. Araziden yol geçince, o kısım boşta kaldı. Ben de etrafını çevirip yeşillendirdim ve ağaçlar diktim.

20 YILLIK AĞAÇLAR

 Ağaçlar yaklaşık yirmi yıllıktı. Geçtiğimiz yıllarda o arsaya çevredeki komşularla birlikte çocuk parkı yapılması teklifini yaptık. Parkın yapımı için tüm masrafları benim karşılayacağımı söyledim. Kabul edilmediler.

BELEDİYE KABUL ETMEDİ

Yakın zamanda arsaya bir gecede prefabrik bir yapı koydular ve 5 tane ağacı da kestiler.Konu ile ilgili Yalova Belediyesi’nde görüşmeler yaptım. Ama bir sonuç alamadım. Arsanın öncesi ve sonrası ortada. Bunu yapanların acaba vicdanları el verdi mi? Yalova'da ne kadar yeşil alan varsa o alanlara sahip çıkmalıyız. Geride hoş bir seda bırakmaktır." dedi.

VATANDAŞTA TEPKİLİ

Orda dikilen ağaçlar bir şahıs için feda edildi.Bizler ve Yalova belediyesi Arberetum arazisindeki Okul yapılmak için ağaçların kesilmesine isyan ettik.Hem de  kamu için yapılacak bir okul için.Yalova belediyesi mahkemeye verdi ve kazandı.Orası şuan mezbelelik hale geldi.Şimdide burasının ağaçları kesildi.Yani hep ben yaptım da oldu deniyor.Vatandaştan arazi kamu menfaati diye alınmış.Şimdi ise şahıs menfaati oldu.Acaba bu durumu nasıl izah edecekler."dediler..

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.