Yukarı Çık
.
27 Şubat 2019 Çarşamba 15:29:05
590 kez okundu.
Öztabak," 2014 de yapacağım" dediğin 77 projen nerde...?

Cumhur İttifakı'nın ortak adayı AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ve AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar’ında katılımı ile gerçekleşen, genç esnaf ve iş insanları buluşmasına katıldı.

CHP Belediye başkanı Vefa Salman'ın iktidarı döneminde Yalova'nı çok şey kaybettiğini söyleyen AK Parti İl Başkanı  Muğlim Bağatar, Salman'ın vaat ettiği çok önemli projeler vardı ama yapılamadı. Sadece çiçekle, böcekle, parkla, peyzaj çalışmaları ile insanlarımızı aldatırcasına  5 yılı geçirdiler." açıklaması yaparken, Cumhur İttifakı AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, mevcut yönetimin sözlerini tutmadı. 77 tane proje açıkladı ve broşürler ile dağıttı. Hatırlayın o broşürlerdeki vaatlerini, aradan 5 yıl geçti Ata Kule vardı, deniz ulaşımı araçları vardı, ambulans helikopter vardı, nikah sarayı vardı, kültür sarayı vardı.

"ATA KULE'Yİ YALOVA’DA GÖREN VAR MI"

 Şimdi tam 5 yıl geçti üzerinden. 5 yıl zaman ve yetki verdi Yalova'lılar. Hangisi yapıldı şimdiye kadar, Ata Kule'nin Yalova'da nerede olduğunu bilen var mı, bana söyleyebilir mi. Yerini söyleyebilene, özel bir hediye vereceğim' diye konuştu. "54 Milyon Liralık Borcu Aldı 238 Milyon Liraya Çıkardı" Belediye yönetiminde ekonomik gidişatın iyi olmadığını ve harcamalara rağmen projelerin gerçekleştirilemediğini hatırlatan Öztabak, 'Yalova Belediyesi'nin bütçesi yıllık 190 milyon lira. 5 yılda 950 milyon lira eder. Hatırlayın belediye başkanı 54 Milyon lira ile işe başlarken sürekli bunlar belediyeyi batırdılar. 54 Milyon lira borç var ödenmez, belediye battı diyordu. Bugün borç 31 Aralık 2018 tarihi itibarı ile 238 Milyon TL. Seçim dönemindeki Mart ayı sonuna kadar olan harcamaları ise bilmiyoruz zaten. Borçlar hangi düzeye ulaşır gerisini siz düşünün. Seçmen verilen sözlerin yerine getirilmesini bekler.Siyasiler yapamayacğı bir şeyi vaat etmemeli.İnsanlara hayal satmamalı.

2014 seçimlerinde  '77 tane proje açıkladı ve broşürler ile dağıttı. Hatırlayın o broşürlerdeki vaatlerini, aradan 5 yıl geçti Ata Kule vardı, deniz ulaşımı araçları vardı, ambulans helikopter vardı, nikah sarayı vardı, kültür sarayı vardı. Şimdi tam 5 yıl geçti üzerinden. 5 yıl zaman ve yetki verdi Yalova'lılar. Hangisi yapıldı şimdiye kadar, Ata Kule'nin Yalova'da nerede olduğunu bilen var mı, bana söyleyebilir mi. Yerini söyleyebilene, özel bir hediye vereceğim' dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.