Yukarı Çık
.
2 Mart 2019 Cumartesi 15:17:16
447 kez okundu.
CHP Çiftlikköy belediye başkan adayı da, yaklaşık beş yıldan beri belediye başkanlığı yapan Ali Murat Silpagar'a 2014 yılında seçmene vaat ettiği projeleri sordu.

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ve AK Parti belediye başkan adayı  Yusuf Ziya Öztabak CHP Belediye başkan adayı ve halen belediye başkanı olan Vefa Salman'a," 2014 yılında seçim vaadinde bulunan 77 projeden kaç tanesini beş yılda yaptın" diye sorarken soru soran bir adayda Çiftlikköy'den çıktı.Bu Seferde CHP'li aday AK Partili adaya sordu. "Kaçını yaptın"

CHP Çiftlikköy belediye başkan adayı da, yaklaşık beş yıldan beri belediye başkanlığı yapan Ali Murat Silpagar'a 2014 yılında seçmene vaat ettiği projeleri sordu.

BUNLAR NERDE...GÖREN VARMI?

 CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Nedim Güler, Seyri Marmara Kafe'de basın mensupları ile bir araya geldi. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar'ı eleştiren Güler, "Başkan Silpagar'ın Çiftlikköy halkı ile arasının bozuk . Çiftlikköy'de beka sorunu VAR.

Vatandaş gönlünden Ali Murat Silpagar’ı silmiş.Bunun iki nedeni var. Birinci nedeni şu; halktan kopuk bir belediye yönetimi ile karşı karşıyayız. 250 ev toplantısı yaptım bugüne kadar. Halktan aldığım birinci şikâyet yol, su, kanalizasyon değil, halk ‘Biz Çiftlikköy Belediye Başkanı’nı görmek istiyoruz’ dediler. Göremedik, derdimizi anlatamadık diyorlar. Çiftlikköy Belediyesi ve başkanı halkına karşı kör ve sağır haline gelmiş. Ne görüyor, ne duyuyor. Ne görmek istiyor ne de duymak istiyor. Kör ve sağır vaziyette. 2,5 aydır yaptığımız ziyaretlerde edindiğim ilk izlenim bu. Biz Çiftlikköy halkını belediyesi ile barıştıracağız. Şu an orada bir belediye binası var ama Gölcük Belediyesi mi, Karamürsel Belediyesi mi yoksa Çiftlikköy Belediyesi mi belli değil" dedi.

SÖZDE KALMIŞ

 5 yıl önce halka verdiği tüm sözleri yutmuş.Su altyapısı ve düğün salonu ile ilgili söz verdik yaptık diyor. Sözlerimizin yüzde 90’ını hayata geçirdik diyor. Günümüz teknoloji çağı. Biz unutsak teknoloji unutmuyor. Çiftlikköy halkına verdiği sözleri unutturmaya çalışıyor. Söz verdiği projelerin yüzde 95’ine başlamadı dahi. Örnek mi istiyorsunuz? Meydan projeleri nerede? Otel ve konferans salonu var mı? Kapalı yüzme havuzu var mı? Ay- yıldız projesi sözü verdi mi? 'Ben varsam ay-yıldız vardır' diyor internette. Sen varsın da projen nerede? Kadın sosyal yaşam merkezi nerede? Spor kompleksi nerede? Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi nerede? Tenis kortları nerede? Kültür merkezi nerede? Çiftlikköy Park Projesi nerede? Çiftlik Ada nerede? Özdilek’in oraya bat-çık sözü verdi. Yaptığı kavşak oldu. Söz verdiklerini saymakla bitmiyor. Bunları gören var mı? Bir de halkın karşısına çıkıp, 'Biz yüzde 80’inin yaptık' diyorlar. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, halka verdiği sözlerinin yüzde 95’ini tutmamıştır. 5 yıl içerisinde arsa satmak ve borçlanmak dışında yaptığı iki iş var. Birisi engelsiz kafeterya birisi de düğün salonu.

DAĞ'da NASİBİNİ ALDI

Seçimlerde iki rakibim var. Her iki başkan adayından da bir farkı var.Çiftlikköy’de eski başkanların halka söz verme, halka vaatte bulunma hakları yoktur. Ben söz verebilirim. Ben ilk defa adayım. Bazı vaatlerim var ama 20 senedir Çiftlikköy halkına dediklerini yapmayanlar, Çiftlikköy halkına artık söz vermesinler. Biriniz 3 dönem yaptı başkanlık, biriniz de mevcut başkan. Elinizden tutan mı vardı, şimdiye kadar yapsaydınız. Şimdi görüyorum, kreş vaat ediyorlar. 15-20 senedir niye yapmadınız? Ben söyleyince mi kıymetli oluyor. Kültür Merkezi niye yapmadınız? İki eski başkan rakibim var. İkisinin de Çiftlikköy halkına söz vermeye yüzünün olmaması lazım. Silpagar’ın hangi sözüne güveneceksiniz? Daha vaatlerini yerine getirmemiş. Ne kadar borç var belli değil. 1 Nisan’da inceleyeceğiz, göreceğiz. Birliklere para ödeniyor mu? Yalova Belediyesi ödemiyor diye yaygara koparılıyor. Peki Çiftlikköy Belediyesi birliklere ödeme yapıyor mu? Çiftlikköy Belediyesi’nin müteahhitlere borcu yok mu? Çiftlikköy Belediyesi, müteahhitlere borcundan dolayı asfalt yapamıyor. Çiftlikköy Belediyesi dibi gördü. Bundan kurtulmamız gerekiyor. Çiftlikköy’ün beka sorunu var. Çiftlikköy’ü kendine dert etmeyen başkanından kurtulması lazım. Temiz, şeffaf, hakkaniyetli yönetime ihtiyaç var. Biz bunun için yola çıktık. Bel altı vurmadan temiz siyaset yapmak istiyoruz."

'32 proje yapacağız'..

Çiftlikköy'de 32 proje yapacaklarını söyleyen Güler, "Ben halka şunu vaat ediyorum; Çiftlikköy’ün iki yakasını bir araya getireceğim. Birincisi mali anlamda iki yakasını bir araya getireceğiz. İkincisi de yol ile ikiye bölünmüş ilçeyi birleştireceğiz, iki yakayı bir araya getireceğiz. Engelliler yaşlılar karşıdan karşıya geçemiyor. Çiftlikköy’e 6 OSB kuruluyor. İstihdam ve kariyer merkezi kuracağız. Gençlerimiz, vatandaşlarımız OSB’lerde istihdam edilecek. Buna katkı sunacağız. Mevcut kültür merkezi kreş ve çocuk kulübüne dönüştürülecek. İlçeye yeni ve modern bir kültür merkezi yapacağız. Mokamp için güzel bir projemiz var. Çiftlikköy için 32 proje öngördük. Çiftlikköy Belediyesi’nin 32. yılına 32 proje hazırladık" dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.