Yukarı Çık
.
4 Mart 2019 Pazartesi 13:01:38
848 kez okundu.
Merkezler gider Mersin'e, Yalova'dakiler gider tersine....

Yalova'da partiler kafa karıştırdı.Vefa Salman İYİ Partiden verilen listeden bir kişi almayınca İYİ partililer DP adayı Rıdvan Acarla poz verirken şimdide DSP İl Başkanından sıra dışı bir açıklama geldi.DSP Genel Merkezi Yalova dan bir aday yerine Genel Başkan yardımcısı İbrahim Yumuşak'ı Yalova belediye başkan adayı olarak YSK'ya bildirdi.

ADAY VAR AMA GÖREN YOK

Yalova'ya tepeden inme belediye başkan adayı gösterilen İbrahim Yumuşak henüz ilimizde görülmezken DSP İl başkanı Cemal Bayram'dan ilginç bir açıklama yaparak Genel başkan yardımcısına karşı 31 mart seçimlerinde Vefa Salman'ı destekleyeceklerini açıkladı.

Yalova il ve ilçe örgütlerin aldığı karar sonrasında yerel seçimlerde CHP'yi destekleme kararı aldığını söyleyen DSP Yalova İl başkanı Bayram, "  geçmiş dönemde CHP Yalova belediye başkan adayı Vefa Salman'ın DSP'ye üye idi.  Bu nedenle Yalova Merkez Belediye başkanlığı seçimlerinde önceki üyemiz olan Vefa Salmana tam destek vermeye karar verdik" diyerek CHP Yalova örgütünün aldığı kararları şöyle açıkladı.

1-DSP Yalova da Atatürk'ün yolunda Ecevit'in ışığında ilkeli ve tutarlı siyaset yürütmeye kararlıdır.

2-- Ülkemiz Atatürk'ün kurduğu laik demokratik sosyal bir hukuk devletinden kopartılmak üzeredir.

3-Karşıtlık politikalarıyla kin ve nefret politikaları toplumu ikiye bölmüştür.

4-Yüce dinimiz kullanılarak halkımız aldatılmaktadır.İsraf haram ölçülemez olmuştur.

5-Hoş görü birlik ve beraberlik duygusu yitirilmek üzeredir.

6-İktidarda olanlar gaflet içindedir.

7- Üretim unutulmuş halkımız geleceğinden endişe duymaktadır.

8- Parlamenter sistem (halkın özgürlüğü) kaldırılıp tek adam sistemine monarşiye gidiliyor.

9-Milliyetçilik ayaklar altına alınıp ümmetçilik pompalanıyor.

10-Atatürk'ün kenti Yalova'mız yeşil mavi ile taçlandırılıp Marmara'nın incisi olmalıdır.

Bu koşullar altında safımızı Kuvveyi Milliyeciler safında yer almaya karar verdik.Merhum Bülent Ecevit'in Ulusal Uzmanlar Kurulu işaretiyle AKP ye karşı birlik olmayı düşündük. Makam hırs bizi bağlamaz Ülke bütünlüğünü korumak ilkeli ve tutarlı ,doğrultu tutarlılığı olan DSP terbiyesiyle Yalova'mızda örnek olmaya karar verdik.

Bu nedenle Yalova Merkez Belediye başkanlığı seçimlerinde önceki üyemiz olan Vefa Salmana tam destek vermeye karar verdik. İl Genel meclisi seçimlerinde DSP ye tüm halkımızda destek istiyoruz. Danıştay saldırısını kınamak üzere hasta haliyle meydanlara çıkan Bülent Ecevit'i unutamayız. Ecevit'in işaretini görüyorum.AKP den bu ülkeyi kurtarın diyor.Yalova Merkezde Vefa Salman'a Tam Destek var.Yalova Merkezde Vefa Salman'a Tam Destek var. Tüm Ecevit sevdalılarına sesleniyoruz.Vefa Selman'a desteğimiz tam olsun."

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.