Yukarı Çık
.
5 Mart 2019 Salı 00:37:01
505 kez okundu.
İl başkanı görevden alınmış....

31 Mart seçimlerinde DSP Genel merkezi "hiçbir oluşumda yokuz" açıklaması yaparken, DSP Yalova İl Başkanı Cemal Bayram'ın," geçmiş dönemde CHP Yalova belediye başkan adayı Vefa Salman'ın DSP'ye üye idi.  Bu nedenle Yalova Merkez Belediye başkanlığı seçimlerinde önceki üyemiz olan Vefa Salmana tam destek vermeye karar verdik. Yalova il ve ilçe örgütlerin aldığı karar sonrasında yerel seçimlerde CHP'yi destekleme kararı aldık." açıklamasında sürpriz gelişme yaşandı.

Parti Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Yumuşak'ın Yalova belediye başkan adayı gösterilmesine rağmen Salman'ı destekleme kararını açıklayan Cemal Bayram günler önce görevden alındığı ve görevden almanın gizlendiği iddia edildi.

ŞUBATTA GÖREVDEN ALINMIŞ !

DSP Genel Merkezinin 17.02.2019 tarihinde kaleme alınan yazı kargo ile gönderilmesine rağmen kargodan alınmadı.  DSP Genel Başkan yardımcısı Örgüt Kurulu Başkanı Erdoğan Sincar imzalı yazıda," tüzüğümüzün ve yönetmeliğimizin gereklerini yerine getirmeyen,program ve parti kararlarına uymayan,üst yönetim biriminin verdiği görevleri yapmayan ve savsaklayan,partinin genel doğrultusu ve ilkeleri ile bağdaşmaz tutum ve davranışlar içine giren,belirlenen sürede yapılması gereken görevleri yapmayan ve aksatan,örgütsel çalışmalarında başarısız oldukları saptanan;partinin genel doğrultusu ve ilkeleri ile bağdaşmaz tutum ve davranışlar içine girdiklerinden Tüzüğümüzün 49.maddesi hükmü gereğince Demokratik Sol Parti Örgüt Kurulunun17.02.2019 tarih ve 2019/4 Sayılı kararı ile Demokratik Sol Parti Yalova İl Başkanı...... TC kimlik numaralı Cemal Bayram'ın görevinden el çektirilmesine karar verilmiştir"

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.