Yukarı Çık
.
14 Mart 2019 Perşembe 08:27:45
567 kez okundu.
Seçimde hep suçluyorlar...Seçim sonrası susuyorlar...Yine yemek faturaları...

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi seçim döneminde adaylar tarafından ortaya atılan iddialar seçim sonrasın da unutulurken, ortalık yine karıştı.Bir aday iş adamları ile belediye arasında özel ilişkiler olduğunu iddia ederken,AK Parti merkez ilçe başkanı da lüks yemeklere harcanan 4.5 milyon lirayı surdu.

Çiftlikköy'de eski belediye başkanı 31 Mart 2019 seçimlerinde ise İYİ parti belediye başkanı Metin Dağ Çiftlikköy belediyesinde  2 iş adamı ile para alış verişinde bulunduğunu ileri sürerken Silpagar'dan da anın cevap geldi.

Yalova da ise  AK Partili eski belediye başkanı Yakup Koçal döneminde ödenen pilav üstü kavurma krizini Türkiye gündemine sokan CHP Yalova belediye başkanı Vefa Salman'a  bu sefer AK Parti Merkez ilçe başkanı Umut Güçlü'de ödenen yemek faturalarını sordu.

ÇİFTLİKKÖY'den PİS KOKULAR GELİYOR

Basına yazılı bir açıklama Yapan İYİ Parti Çiftlikköy Belediye başkan adayı yaptığı açıklamada,” İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı bir siyasi partiye desteğini açıklayan bir iş adamı ile Belediye ve belediyeden alacağı olan bir başka iş adamı arasında gerçekleşen ve ilginç ilişkiyi gözler önüne serdi. Başkan Dağ, “Birine rant mı siyasi destek mi sağlıyorsun. Belediyeden pis kokular geliyor” diye sordu.

BELGELER ELİNDEYMİŞ !

Metin Dağ, 2 iş adamı ve Çiftlikköy Belediyesi’nin içerisinde olduğu bir para alışverişi olayını kamuoyu ile paylaştı. Olayın belgesinin ellerinde olduğunu dile getiren Metin Dağ gerekirse bu belgeyi de kamuoyu ile paylaşacaklarını vurguladı.

 Dağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu detaylara yer verdi, “Ortak girişim alacağı olan bir bedeli hiç iş yapmayan paravan bir şirkete ortak girişim hesabına temlik koyarak alınan paranın bedelin paravan şirket bunu nasıl aldı iş yapmadan fatura kesmeden bu para nere harcanacak bunun hesabını versin. Hangi emelle bunu yaptın. Bu para siyasi rant mı yoksa destek mi? Belediyeden pis kokular geliyor. Bunu Çiftlikköy halkına açıklamalısın” Bu olayın belgesi elimizde. Bu belgeyi gerekirse kamuoyu ile de paylaşırız. Ama eğer Çiftlikköy halkına bunun hesabını vermezse hiçbir zaman aklanamayacak.

ANINDA CEVAP GELDİ

Çiftlikköy Belediye Başkanı ve AK Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar, iddialara sert yanıt verdi.

Başkan Silpagar, “İyi Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Metin Dağ’ın kamuoyu ile paylaşmış olduğu iddialar, seçim öncesi değerli Çiftlikköy halkının gözünde bizleri itibarsızlaştırma operasyonudur. Göreve geldiğimiz günden beri Çiftlikköylü vatandaşlarımıza modern, şeffaf ve odak belediyeciliğin merkezinde hizmet sunduk. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir işe imza atmadık.

KENDİNİ AVUKAT,SAVCI,HAKİMMİ ZANNEDİYORSUN ?

Şimdi seninle anladığın dilden konuşma zamanı! Sayın Dağ kendini hakim mi, savcı mı, avukat mı zannediyorsun? Çiftlikköy Belediyesi her kamu kurumu gibi yasalara tabidir. Neden savcılığa gitmedin? Elinde ne belge varsa çık açıkla, hodri meydan. “Elimde belge var, gerekirse açıklayabilirim” demek insanların aklıyla dalga geçmektir. Senin yüreğinin yetmediğini biz açıklayalım Metin Dağ.

Olay belediyemizden alacağı olan bir şirketin, kendi alacağını başka bir şirkete devretmesinden ibarettir. Bununla ilgili resmi temlik sözleşmesi Çiftlikköy Belediyemizin Muhasebe Müdürlüğü arşivinde mevcuttur. Ne gayri yasal, ne de siyasi rantla ilgili bir durum söz konusu değildir.

Siyaset kisvesi altında aslı astarı bulunmayan mesnetsiz iddialarla prim yapmaya çalışan Başkan Adayı Dağ’a, Çiftlikköy halkı tıpkı 2014 yılında olduğu gibi 2019’da da gereken cevabı verecektir. Kimse bize aba altından sopa göstermeye kalkışmasın.

KENDİ ÇEVRENE BAK

Yıllarca bu halka asbestli borulardan su içiren bu zat, Çiftlikköy Belediyesi’nde pis kokular arayacağına kendi çevresine bir baksın. Çiftlikköy halkının nazarında aklanamayacak bir kişi varsa, o da Metin Dağ’dır. 15 yıl boyunca halkımızı çeşitli söylemlerle aldatan bu zat, kirli siyasi oyunlarına kaldığı yerden devam ediyor. Vatandaşlarımızın artık Çiftlikköy’de şantaj siyasetçiliğine prim vermeyeceklerine hep birlikte 1 Nisan sabahı şahit olacağız” dedi.

AK PARTİDE SALMAN'a sordu.

2014 seçimlerinde AK Parti belediye başkanı olan ve bu seçimlerde tekrar aday olan Yakup Koçal'ın pilav üstü kavurma harcamaları "Pilav üstü kavurma krizi "olarak Türkiye gündemine sokan CHP belediye başkanına AK Parti Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü, ‘’Kavurma pilav dediler şimdi kendileri Türk kahveli mantılar Ispanak Glaze sosunda kuzu pirzola yiyorlar’’dedi.

 Güçlü," Bizi  300 Bin TL’lik yemek faturası ile eleştiren mevcut belediye yönetimi, ‘Halkla beraber yememelerine rağmen yemek harcamaları 4.5 milyon Türk Lirası.

2014 yılında kavurma pilava laf ederek propaganda yapıyorlardı. Bizler düğünlerimizde, sünnetlerimizde acımızda, yasımızda gelenek olarak kavurma pilavı, kendimiz değil halkımıza, Yalovalılara ikram ediyorduk. O zaman deniliyordu ki kavurma pilav ile 300 Bin Türk Lirası harcadılar. Böyle eleştirip algı yapıyorlardı. Ama tarih affetmez.

HALK DEĞİL KENDİLERİ YEDİ

Şimdi belediyenin harcama faturalarına baktığımızda bırakın 300 Bin Lirayı, Kavurma Pilav’ı, tam 4,5 Milyon Türk Lirası değerinde ıspanak glaze soslu, antep fıstıklı, kuzu pirzolalar ve bonfileler yediler. Üstelik bunu halka ikram da etmediler, sürekli lüks restoranlarda yiyerek kendilerini halktan üst sınıf olarak görerek yiyip tükettiler. 5. Yıllarını bu bütçe ile kapatıyorlar. Düşünün o para ile ne projeler yapılırdı Yalova’ya." dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.