Yukarı Çık
.
8 Nisan 2019 Pazartesi 12:55:14
905 kez okundu.
İl Genel meclisinde söz AK Partinin

13. Dönem Yalova İli Genel Meclisi’nin 2019 yılı Nisan ayı ilk toplantısı 7 Nisan Pazar günü, saat 15.30’da İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Meclis Başkanlığını Mustafa Tunalı yaparken, katip üyelikleri görevini Hasan Soygüzel ve Resül Çiftçi yaptılar.

5302 sayılı yasanın 11. Maddesi ile İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 5. Meclis Başkanı seçimi yapıldı. İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimi gizli oyla yapıldı. İl Genel Meclis Başkanlığına, AK Parti’den Hasan Soygüzel, CHP’den Mustafa Tunalı aday oldu. Yalova İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi Adayı Hasan Soygüzel yapılan oylamada 12 oy alırken, Cumhuriyet Halk Parti Adayı Mustafa Tunalı 6 oy da kaldı. İl Genel Meclis Başkanlığına 12 oy ile AK Parti adayı Hasan Soygüzel seçildi.

Daha sonra yapılan oylamalarda, 1. Başkan Vekilliğine 18’er oyla Murat Kaya ,2. Başkan Vekilliğine 18 oy alan İdris Durmuş, İki Asil Katip Üyenin gizli oyla seçiminde Resul Çiftçi ve İsmail Akar 18’er oy alarak 1. ve 2. Katip Üyeliklerine seçilen isimler oldular. 18’er oy alan Ali Çorbacı ve İbrahim Dönertaş, 1. ve 2. Yedek Katip üyesi olarak seçilen isimler oldular.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.