Yukarı Çık
.
8 Nisan 2019 Pazartesi 17:48:56
466 kez okundu.
Mahalli seçimlerde 338 oy farkla Yalova Belediye Başkanlığını kazanan Vefa Salman mazbatasını aldı.

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, İl Başkanı Nur Koçak, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Yalova Adliyesi'ne gelen Salman'ı kalabalık bir partili grubu karşıladı. Sloganlar eşliğinde adliyeye giren Salman, hakim Suzan Aslan'dan mazbatasını aldı. Salman, daha sonra Yalova Belediyesi'ne giderek, çıktığı balkondan konuşma yaptı, itirazlar sonrası seçimi kazanmasına vurgu yaparak, alanda toplananlara Müslüm Gürses'in 'İtirazım var' şarkısını dinletti.

Salman, "Bir klasikle başlayacağım. Canım Yalova'm, canım Yalova'm, güzel Yalova'm. Yalova'nın güzel insanları hepinize yürekten selam olsun. Bu mazbata size helal olsun. Bu sizin hakkınız. Bunu ben değil siz kazandınız. Bu belediyenin çatısına bu mazbatayı Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını sizler diktiniz. Allah hepinizden razı olsun. Hepiniz hakkınızı helal edin..

Sevgidir Yalova. Yalova artık sevginin başkentidir." dedi.Salman, seçime yapılan itirazların ardından kazanmasına vurgu yaparak, Müslüm Gürses'in 'İtirazım Var' şarkısını alandakilere dinletti.

Salman, ardından Atatürk heykeline de bir yürüyüş düzenleyerek burada Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Salman'a eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ile partili yöneticiler de eşlik etti.

MUHARREM İNCE SORULDU

Bir gazetecinin yönelttiği, "Yanınızda bu seçimde Muharrem İnce'yi göremedik?" sorusuna  Salman, "Şimdi o konulara girme boş ver. Orada yorum Yalova halkının, kamuoyunun. Bana ait değil" diye cevap verdi.Muharrem İnce Salman'ın hiçbir seçim çalışmasına katılmadı. İnce, Salman'ın mazbata törenine katılmayarak aradaki kırgınlığın devam ettiği mesajını net bir şekilde verdi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.