Yukarı Çık
.
9 Nisan 2019 Salı 06:40:07
345 kez okundu.
DILARA NİN HASTANEYE YATIŞI YAPILDI...

Bir buçuk yıl önce yediği bir kiraz yüzünden ölüm döşeğinde olan 5 yaşındaki Yalovalı Dilara Pesenli yaşayabilmesi için Valilik kanalı ile açılan yardım kampanyası çığ gibi büyüyor.Dört günde Dilara için açılan hesap numarasına, 3 seansının parası tamamlandı.Geriye 3 seans için yardımseverlerin yardımları bekleniyor.

NE OLMUŞTU ?

Fakir bir ailenin 2 çocuğundan bir olan Dilara Pesenli 1.5 yıl önce yediği bir kiraz nefes borusuna takılınca 20 dakika nefessiz kaldı.İlk tedavisi Yalova'da bir özel hastanede  olduktan sonra Bursa'ya sevk edilip ameliyata alındı.Beyni 20 dakika oksijensiz kalınca engelli kaldı.1.5 yıl Yalova da fizik tedavisi olan Dilara Pesenli ayağa kalkıp yürüyebilmesi ve yaşaması için çok acil bir şekilde kök hücre yapılması gerekiyor.

DILARA NİN HASTANEYE YATIŞI YAPILDI...

Kök hücre nakli için İstanbul'da bulunan bir özel hastaneye, yardım severlerin bağışları sayesinde yatışı yapıldı.

4 günde toplanan 55.000 lira ile 3 seansın parası toplanırken tamamı 6 seanstan olan tedavinin tam olabilmesi için 65 liralık bir eksik kaldı.

YALOVALI SANATÇILAR DUYARSIZ KALMADI

Ziraat Bankası Yalova Şubesine açılan Kerem Koyuncu,Semih Uç,Sinan Destereci adına IBAN TR79 0001 0004 0446 6358 8950 10" hesaba yardımlar beklenirken, Yalovalı yerel sanatçılar,Utku Köşedar,Aliço,Aydan Volga,Tufan,Zafer Sabuncu,Aziz Aktaş,Yalçın Bingöl,Yaşar Gülçer,Selda Yıldırım,Hakhan,Emel Özer10 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 21.00 de RDKM de bir konser düzenlediler.

Baba Onur Pesenli," Allah bütün hayırseverlerden razı olsun.Kısa zamanda 3 seansın parasını topladık.Geriye 65.000 lira eksik kaldı.İnşallah geri kalan parayı toplayarak evladımız kurtarırız" dedi...

 

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.