Yukarı Çık
.
15 Nisan 2019 Pazartesi 11:28:15
440 kez okundu.
Fiatı aynı ama gramaj düştü.

Yalova'daki fırıncıların gramajı düşürüp fiyatı aynı tutma talebine Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin, cevap verdi. Fırıncıların mağdur edildiğini söyleyen Çetin, gramın düştüğünü, ekmeğin fiyatının ise hala aynı olduğunu belirtti..

Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin, "Gıda tebliğine göre ekmek, 200 gramdan başlar ve 50 gram artarak yükselir. Kilosu 6,25 TL olmak üzere fiyatı ona göre belirlenir.

HERŞEYE ZAM YAPILDI

Un, poşet, elektrik, işçilerin maaşı gibi farklı sektörlerdeki zamlar, fırıncıları etkiledi. Ekmeğin gramı 200, fiyatı 1,25 TL. 250 gram ekmek almak isteyen 1,5 TL ödemek zorunda. Yalova sınırları içerisinde ekmek fiyatı bu tarife üzerinden belirlendi.

Öncelikle Türkiye'de ekmek tüketimi aşırı derecede fazlalaştı. Yapılan zam, ilk önce israfın önüne geçmesi için yapıldı. İkinci neden ise fırıncıların artan maliyetiydi. Un, poşet, elektrik, işçilerin maaşı gibi farklı sektörlerdeki zamlar, fırıncıları etkiledi.Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası bu yetkisini kullanırken her zaman esnaf ve sanatkarı mağdur etmeden, tüketiciyi düşünerek hareket etmiştir. Birliğimiz, bundan sonra da bu anlayışla hareket edecek halkımızın ve esnaf ve sanatkarımızın mağdur olmaması için azami çaba gösterecektir" dedi...Kaynak:Haberci

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.