Yukarı Çık
.
30 Nisan 2019 Salı 15:25:19
472 kez okundu.
Burası Yalova...75 yaşındaki kanser hastası kadın bir TC.vatandaşı....

Türkiye'de yaşayan Suriyelilere hem devlet hem de özel kuruluşlar tarafından yardım yapılırken Çiftlikköy de kanser hastası bir kadın dram yaşıyor.İlçe'nin tam ortasında bulunan Özdilek yakınlarındaki Sahil Mahallesi Atatürk caddesi No.45 adresinde yaşamaya çalışan Ü.Ö. hem kanser hastalığı ile mücadele ederken, devletin verdiği tek gelir olan 450 liralık yaşlılık yardımı ile hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Derme çatma bir tuvalet ve aynı zamanda banyo olarak kullanılan bir yer ve birkaç metre karelik oda  yıkılmaya yüz tutunca çevrede bulunan komşular yardıma koştu.Bir ustanın hayrına yaptığı onarımın tamamlanması için çalışılıyor ama malzeme sıkıntısı yaşanıyor.

İsmini açıklamayan bir hayır sever,"Kanser hastası Ü.Ö hijyen ortamında hayatının son günlerini yaşaması gerekirken yoklukla boğuşuyor.Tadilat yapıldığı için tek başına  yaşayan ablasına sığındı. Aslen Çiftlikköylü, yemek yapmaya gücü yok.Birkaç gün öncesine kadar bir lokantadan hayrına yemek geliyordu.O da kesildi.Yalova belediyesinin aş evinden yemek yardımı alamıyor.Yalova belediyesinin sınırlarında değil.Çiftlikköy belediyesinin aş evi yok.Yaptığımız derme çatma bir onarım.Bir tuvalet,banyo ve oda yapamadık.Bir hayır sever prefabrik ev yapsaÜ.Ö son günlerinde huzur içinde yaşar.İnanın evde bir çay kaşığı yok.Her türlü ev malzemesi lazım.TC vatandaşının bu şekilde yaşamaya çalışması düşündürücü.Çiftlikköyün göbeğindeki bu yaşam savaşı veren bayanı gören yetkili yok.Seçim zamanı bile fark edilmemiş" dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.