Yukarı Çık
.
4 Mayıs 2019 Cumartesi 09:08:51
1156 kez okundu.
Ah şu siyaset...Hep böyle olmak zorundamı ?

Her seçim sonra partilerin yapmış olduğu"senin adamın,benim adamım" kıyımı Çınarcıkta başladı.Daha mazbatasını almadan Çınarcık'ta" Gülen yüz" tabelaları kaldıran Numan Soyer şimdi de  farklı görevlerde büro elemanı olarak çalışan üniversiteli genç kızları çöp toplama görevine getirildiği iddia edildi.

Sivil kıyafette Çınarcık caddelerini ellerinde süpürge temizlik yapanları görenler birkaç gün önce masa başında gördükleri insanları şaşkın şakın izlerken ,CHP Çınarcık İlçe Başkanı Ali Zara, Çınarcık'da AK Partinin göreve gelir gelmez ilk işinin belediyedeki üniversiteli gençleri CHP’li oldukları gerekçesiyle çöp toplama görevine vermek olduğunu söyledi. Zara eğitimli bu kızlarımızı, “Üniversiteli çöpçülere dönüştürdüler” dedi.

Biz ekmeğimizin peşindeyiz,Bankamatik değil alın terimiz ile evimize ekmeğimizi  götürmeye çalışıyoruz diyen kadınlar," Her insanın siyasi düşüncesi olabilir.Eğer aldığımız maaşın hakkını veriyorsak bize bu hareket yapılmamalıydı.Amaç yıldırıp bizi istifaya zorlamak.Ama yılmayacağız."dediler.

İLK İCRAATLARI OLDU

Daha mazbatayı almadan ilk iş meydandaki tabelaları söktüler diyen CHP Çınarcık İlçe Başkanı Ali Zara, “31 Mart’ta yapılan yerel seçimi AK Parti kazandıktan sonra ilk icraatını yaptı. Üniversite mezunu genç kızlarımızı Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevlendirerek çöp toplatmaya başladı. Çoğu üniversiteli 36 genç sırf CHP’li oldukları için böyle bir muameleye maruz bırakıldı. Bizim dönemimizde parti ayrımı yapmadan belediyede insanlarımızı adil bir şekilde istihdam ederek evlerine ekmek götürmelerini sağladık. Ama gönül belediyeciliği söylemi ile gelen bu kişilerin ilk işi gönülleri kırmak oldu.

SENİN KIZIN OLSA NE YAPARDIN ?

Belli ki yıldırma politikası ile bu gençlerimizi belediyeden çıkartıp yerine kendi kadrolarını getirecekler. Her şeyi kenara bırakalım. İnsani olarak düşünelim. Belediye başkanı Numan Soyer’e sesleniyorum; Birisi senin kızını alıp çöp toplamaya gönderse yüreğin acımaz mı? O kızlar hepimizin evlatlarıdır. Bu durumun yüreklerde ve vicdanlarda ne kabulü ne de yeri olmaz. Yol yakınken bu yanlışı ortadan kaldırın” dedi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.