Yukarı Çık
.
10 Mayıs 2019 Cuma 11:35:06
1102 kez okundu.
Yaz geldi....Gazipaşa Caddesinde yine hareketlendi

Yalova sahilinde mısır, dondurma, oyuncak vb. ürün satan seyyar satıcıların mevcut yerlerinin iptal edilmesi ve yeni yerlerine itiraz eden Seyyar Satıcılar, kura çekimini protesto ettiler.

Bu  protesto  sırasında iki kadın fenalaşarak ambulanslarla tedavi edilmek üzere Yalova Devlet hastanesine kaldırıldılar.Yalova belediyesinin aldığı kararı protesto eden bir kadın ise,elindeki telefonda oylarını  belediye başkanı Vefa Salman'a  verdiğini söylemesi dikkatleri çekti.

Alınan bilgiye göre Yalova belediyesi,Her adım başında bir seyyar satıcı olmaması için eski Akasya Park gazinosu yanında bulunan mini anfi  tiyatronun yanına tüm satıcıları toplamak istediği öğrenildi.

Öte yandan itiraz edenler ise,"Borç harç içinde olduklarını ve bir araya toplanırlarsa satışlarının düşeceğini iddia ettikleri ve bu sezon bu uygulamadan vaz geçilmesini  istedikleri öğrenildi.

Yalova sahilleri ve yaya kaldırımlarının işgal altında olduğunu söyleyen vatandaşlar ise,"her kez bir köşe başı tutmuş.Bir  para sadece onlara  lazım.Bir onların ihtiyacı var. Sahilin en önemli iş yapan yerleri senelerdir aynı insanlar .Belediye kura çekiyor.Biraz da başkası yesin, nasiplensin .Sahillerdeki işgallerde her sene"bu sezon geçsin diye oyalanıyor." dediler.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.