Yukarı Çık
.
27 Mayıs 2019 Pazartesi 21:28:34
868 kez okundu.
25 yıl sonra dosya yeniden açıldı

Yalova'da öldürülen 23 yaşındaki genç kadının failleri 25 sene sonra yakalandı. Evlilik dışı hamile kalan genç kadının öldürülmesi için öz babasının, hala ve enişteyi azmettirdiği, temizlik yapma bahanesiyle genç kadını evine çağıran hala ve eşinin boğarak öldürdüğü cesedi ise ormana gömdükleri ortaya çıktı.

Yalova’da 25 yıl ortadan kaybolan S.Ç (23) adlı kadının yaşadığı yasak aşk neticesinde hamile kaldığı ve bu nedenle de aile meclisinin aldığı kararla boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı.

  25 yıl önce kaybolan evli 23 yaşındaki S.Ç tüm aramalara rağmen bulunamamıştı. Dosya ise emniyet tarafından rafa kaldırılmıştı.

Ancak gelen bir istihbarat neticesinde tekrar dosyayı açan Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri olayı aydınlattı. Genç kadının evli olduğu halde başka bir erkekle yasak aşk yaşadığı ve bu ilişkiden de hamile kaldığının öğrenilmesi üzerine aile meclisi tarafından öldürülmesine karar verildiği belirtildi. Yalova Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise şu detaylara yer verildi; “Yalova Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda  1994 yılında maktule S.Ç.( 1971 ) isimli kişinin kasten öldürülmesi olayında şüpheli olarak değerlendirilen ve maktule ile akrabalık bağı bulunan şahıslar İstanbul - Arnavutköy ve Kocaeli - Karamürsel ilçelerinde bulunan adreslerde eş zamanlı operasyonlarla yakalanmışlardır. Gözaltına alınan şüpheli şahısların alınan ifadeleri neticesinde maktule S.Ç'nin 1994 yılında evlilik dışı hamile kaldığı gerekçesiyle maktulenin babası S.K.'nın ( 71 ) halası V.M. ( 56 ) ve halasının eşi MM. ( 71 ) isimli şahısları S.Ç.'yi öldürmesi için azmettirdiği, halası V.M.'nin maktule S.Ç 'yi kendisinin temizliğini ve yemeğini yapması bahanesiyle Karamürsel ' den beraberinde Arnavutköy'deki ikametine getirdiği,  halasının eşi M.M ise S.Ç'yi gezdirmek maksadıyla Tayakadın mevkiisine götürdüğü ve burada maktuleyi boğarak öldürüp akabinde ormanlık arazi içerisine gömdüklerini itiraf etmeleri üzerine olayı gerçekleştirdikleri anlaşılmıştır. Olay mahalinde maktuleye ait cesetin bulunmasına yönelik  ceset arama köpeği ile arama ve kazı çalışmaları devam etmektedir. 25 yıl önce işlenen S.Ç. cinayetinin şüphelileri maktulün babası S.K. halası V.M eniştesi M.M ve kuzeni T.M. ( 51 ) çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir”

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.