Yukarı Çık
.
3 Haziran 2019 Pazartesi 18:22:38
934 kez okundu.
Doğayı katledenler, 2 gün önce yaptıkları binaya "Satılık" tabelasını astı.

Son günlerde Sugören mevki (Samanlı dağlarında) kaçak olarak yapıldığı iddia edilen yapılarda sürpriz yaşandı.Kimler tarafından yapıldığı açıklanmayan kondular, Yalova valiliği tarafından durduruldu. Yapılaşmayı gece gündüz takip eden Sugören halkının kararlı mücadelesinden sonuç alındı.

Doğayı katledenler, 2 gün önce yaptıkları binaya "Satılık" tabelasını astı.

14.510 m2 araziye yapılan konutların yıkılması beklenirken çevre sakinleri,"  BİMER'e şikayet ettik.  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan incelemede ise,İmar barışına aykırı olarak alınmış yapı kayıt belgelerinin  sahte(Yanlış beyan) olduğundan iptal edildiği. Bu nedenle Savcılığa duyurusunda bulunuldu.Yalova valisi Muammer Erol kaçak yapının biran evvel durdurulmasını ve  hafriyat çalışmalarına önlem alınmasını yetkililerden istedi.

Son günlerde bölgede giderek artan yapılaşmalar, başta Sugören halkı olmak üzere, çevreciler ve doğaseverler den büyük tepki aldı. Burada devam eden yapılaşmayla birlikte Höyüktepe’nin kısa süre içinde tepe olma vasfını ve özelliğini yitirecek.Bu araziyi almak isteyenler unutmasın.Bizler çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak istiyoruz.Topraklarımıza  sahip çıkacağız." dediler.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.