Yukarı Çık
.
10 Haziran 2019 Pazartesi 21:58:15
976 kez okundu.
SAHİL DÜZENLEMESİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BAŞLIYOR

2018 yılında yıkım kararı alınması üzerine esnafın tepkisine sebep olan sahil  bandındaki çıkmaların önümüzdeki  günlerde kesin olarak yıkılacağı açıklandı.

Yazın gelmesiyle birlikte vatandaşların yoğun talep gösterdiği sahil bandı üzerinde yapılan fazla çıkmalarla ilgili çalışmalar önümüzdeki günlerde başlıyor. Vatandaşların çıkmalarla ilgili rahatsızlıklarını dile getirdiklerini belirten Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç; “Çıkmalar yasal  sınırına çekilecek” dedi.

Gazipaşa Caddesi ve Bad Godesberg  Parkında yapılan çıkmalar geçtiğimiz dönemde gündeme gelmiş ve Belediye Meclisinde konuyla ilgili olarak yönetmelik oluşturularak karar alınmıştı. Ekonomik nedenlerden dolayı esnafa gösterilen esnekliklerden vatandaşların olumsuz etkilenmesi nedeniyle alınan meclis kararının önümüzdeki günlerde uygulamaya konulacağı açıklandı.

Güleç “Sorun Kalıcı Olarak Ortadan Kaldırılacak”

Alınan Belediye Meclis kararına göre işlem yapılacağını belirten Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç “Sezonun gelmesiyle birlikte vatandaşlarımızın en yoğun kullandığı sahil bandımızla ilgili daha önce alınmış olan bir karar var. Bu konuda esnaflarımız ile görüşmeler yaptık. Kendilerine süre vererek konuyu bir süre öteledik. Yalova  Cumhuriyetin yazlık başkenti. Dışarıdan gelen misafirlerimiz ile birlikte nüfusumuz yaz aylarında iki katına çıkmakta. Batı sahil bandı da Yalova’nın en gözde yeri ve yoğunluk nedeniyle yapılan çıkmalar sorun teşkil etmekte. Belediye Meclisinde alınan karara uygun olarak önümüzdeki günlerde bir çalışma yapacağız ve işyerlerinin yapmış olduğu yasal olmayan çıkmaları kendi çekme mesafelerine getireceğiz. Bu alanlarla ilgili olarak seçim beyannamemizde de halkımıza açıkladığımız projeler var. Yalova Belediyesi olarak hem esnafımızı mağdur etmeyeceğimiz hem de halkımızın taleplerini karşılamış olacağımız projeyi hayata geçirerek bu sıkıntıyı kalıcı olarak ortadan kaldıracağız” dedi.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.