Yukarı Çık
.
6 Temmuz 2019 Cumartesi 15:25:05
525 kez okundu.
"Nerdesiniz " diye sordu

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar partinin yeni yönetimini tanıtırken İktidar ve muhalefet parti milletvekillerini topa tutarken ilimizin milletvekilliği konusunda çok talihsiz olduğunu söyledi.

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda söz alan Tatar," Önce il yönetimi ve ardından da ilçe başkanları ile yönetimleri teşkil edildi. Çınarcık ilçesi hariç tüm ilçelerde teşkilatlanmamızı tamamladık. Çınarcık ilçesinde de önümüzdeki hafta itibarı ile teşkilatımız hayata geçecek. Biz başarının ekiple geleceğine inanan bir anlayışın üyesiyiz. Oluşturulan yeni yönetim bu ilin sorunlarını da çözümlerini de bilen bir yönetimdir ”dedi.

Tatar, “Halkımız İYİ Partiden büyük bir beklenti içerisinde. Sorunlarının ortadan kaldırılması için bizden çalışmamızı bekliyorlar. Biz Yalova’nın temel sorunlarını biliyoruz. Bu halkın birinci dereceden sorunu ekonomidir. Özellikle Yalova’da esnaflarımız Arapların açtığı işletmelerle haksız bir rekabet içerisine girmeye mahkum edildi. Vergi ödemeyen yabancılar esnafımızın işini büyük oranda etkiliyorlar. Yine ilimizde bir türlü çözümlenemeyen aksine kronikleşen bir trafik sorunu mevcut. Belediye bu konuda pansuman tedaviler uygulamanın ötesine gidemiyor.

Yalova’da bir deprem gerçeği var. Dolayısıyla ilimizde kentsel dönüşüm de tamamlanamamış ve sadece sözde kalmıştır. İlde eski ve riskli binalarda halen çok sayıda vatandaşımız ikamet ediyor. Bu konuda acil  çözüm bekliyor.

 Turizm kenti etiketine yönelen Yalova’da turizm için verimli kullanılabilecek araziler de yanlış tercihlerle harcandı. Bunun en somut örneği de TİGEM arazisidir. Bu arazinin bir bölümü üniversiteye bir bölümü de Garden A.Ş’ye verildi. Garden A.Ş başlarda belirttiği istihdamı Yalova’ya bir türlü sağlayamazken, üniversite ise beklenen gelişimini bir türlü ortaya koyamadı. Üniversitenin yerinin yanlış olduğunu her seferinde olduğu gibi şimdi de tekrarlamak istiyorum. O arazi halkın kullanımına açılıp Yalova’nın turizm hedefleri için verimli bir şekilde kullanılabilirdi.

AK Parti’ye yatırım eleştirisi

İktidarda olan bir partinin yöneticileri maalesef Yalova’ya hak ettiği yatırımları getirmekte yetersiz kaldılar. 400 yataklı Devlet Hastanesi dışında elle tutulur ciddi bir yatırımdan söz etmek mümkün değil. Bu hastaneden de bitene kadar emin değiliz. Zira biz bu ülkede atılan temellerin araç kasalarına konarak götürüldüğü günleri de gördük. Yalova’da sağlıktan eğitime kadar ihtiyaç duyulan hiçbir hizmet halkın hak ettiği şekilde sunulamadı..

“Milletvekillerini gören var mı”

Yalova'da bu dönem 3 milletvekili var.Ama üçü de piyasada yok. AK Parti ve CHP’li Yalova milletvekillerini de gören yok.Bayram kutlamalarından başka bir şey yapmıyorlar.Halkın sağlık sorunlarını dinliyorlar mı? İki hasta ziyareti ile bu işler olmaz.Duyumlara göre hastanede aylardan beri ihtiyaç duyulan malzemeler alınamıyor.Canla başla çalışan hekimlerimizin elinde ameliyat yapacak doğru dürüst aletleri yok.Hastanelerdeki sıralarda bekleyen hastalara sorsunlar bakalım ne dertleri var.

Acil serviste vatandaş perişan.Hastane yönetimi ve doktorların sorunları  dinlenip onlara yardımcı olunmalı , şikayetlerin nedeni araştırılıp hatalar giderilmeli. Ama maalesef  ne CHP millet vekili Özel nede 2  AK Parti milletvekili mazbatalarını aldıktan sonra kayıplar.Parti binalarını ziyaret ve sadece partililerle görüşmekle milletvekilliği olmaz. Siz vekil olarak gönderen asıllarınıza gidin.Aldığınız maaşı hak edin.Yalova maalesef milletvekilleri anlamında da talihsizliğini bir türlü kıramadı. Bu dönemde seçilen AK Partili ve CHP’li vekilleri gören var mı? Halkla iç içe olması gereken bu vekiller partinin il binası ve Ankara’daki Meclis binası arasında gidip geliyorlar. Halkla bütünleşemiyorlar. Halkı dinlemiyor onların sorunlarına çözüm üretmiyorlar. Biz Yalova’nın sorunlarını başka illerin İYİ Parti Milletvekilleri sayesinde meclise taşıyoruz” dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.