Yukarı Çık
.
5 Ağustos 2019 Pazartesi 09:46:46
181 kez okundu.
Sabah operasyonu yapıldı

Yalova Belediyesince kanuna uygun olmadığı gerekçesiyle Gazipaşa Caddesi'nde yer alan işletmelerin kapalı çıkmaları kaldırılmaya başlandı.İç İşleri Bakanlığının talimatı ile kaldırılma kararı verilen ve araya seçim girince bir müddet daha göz yumulan işletmelerin sahipleri tazminat davası açacakları öğrenildi.

Yıllardan beri çevre halkı ve vatandaşlar tarafından şikayetlere neden olan müsaadeli işgaller bu sabah hava aydınlanırken yapılan operasyonla kaldırıldı.

Şehrin en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi'ndeki işletmelerin kapalı çıkmalarının kaldırılması için verilen sürenin dolmasının ardından bu sabah saat 05.30'da yıkım çalışması başlatıldı.

POLİS HAZIR BEKLEDİ

Yalova Belediyesine bağlı çok sayıda zabıta, özel güvenlik ve temizlik personeli yıkım çalışması öncesi caddede görev aldı.İtfaiye, ambulans ve iş makinelerinin de bölgede bulunduğu yıkım çalışması öncesi çok sayıda çevik kuvvet ve asayiş ekibi güvenlik önlemi aldı.

Yıkım çalışması öncesi esnafın bir kısmı kapalı çıkmalarını kendi imkanlarıyla kaldırmaya devam etti.Caddeye giriş ve çıkışları sağlayan sokaklar ise iş makineleri ve zabıta araçlarıyla kapatıldı.

"Sahil nefes aldı"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, yıkım çalışması öncesi belediye başkanı yardımcıları ve birim müdürleriyle caddede inceleme yaptı.Salman, caddede çok sayıda temizlik personeli eşliğinde yürüyerek yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Belediye çalışanlarına burada bir konuşma yapan Salman, sürecin devam edeceğini söyledi.Caddede kanun kapsamında gerekenin yapıldığını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

"Şimdi yürürken aklıma hep çocukluk yıllarım geldi. 1970'te de böyleydi ama o zaman nüfus 10 binlerdeydi şimdi nüfus 130 küsur binlere geldi. Haliyle genişleyeceği yerde daralıyordu. Sahil iyi bir nefes aldı. Bende çok mutlu oldum. Tekrar tekrar hepinize teşekkür ediyorum. Başta Sayın Valimize, Emniyet Müdürümüze. Onlar da bize özveriyle destek verdiler. Ben dün akşam Emniyet Müdürümüzle de görüştüm. Zaten gördünüz, görevli arkadaşlarımız da burada ama siz benim ailemsiniz, size ayrıca bir teşekkür ediyorum."

Salman'ın konuşmasının ardından ekipler, verilen süre içinde iş yerlerinden kaldırılmayan çıkmaların toplanması için çalışma başlatıldı.

Zararımız büyük

Sabaha karşı yıkımı yapılan işletme sahipleri ise," Madem kanunsuzdu ,neden bize müsaade edildi ?.Neden bizden işgaliye parası belediye tarafından alındı.? Bunların hepsinin belgesi bizde var.Binlerce lira para harcandı.Gazipaşa caddesinde kanunsuzluk varsa aynı kanunsuzluk Yalova'nın dört bir yanında var.İş Bankasını sokağında hem aralıklı trafik var.Vatandaş yoldan yürüyemiyor.Oradaki firmaların motor kuryeleri cirit atıyor.Deprem anıtının bulunduğu alanda da işgaller var.Bunlara kanun neden işlemiyor. Anfi tiyatronun  bulunduğu alanda mantar gibi büfeler çıktı.Neden buralarda kanun yok.? Biz burasını yaparken Yalova belediyesi neredeydi.?Binlerce lira para harcadık.Bizim zararımız kim ödeyecek ?" dediler

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.