Yukarı Çık
.
7 Ağustos 2019 Çarşamba 10:26:13
268 kez okundu.
Marmara geri vermiyor

3 gün önce evinden ayrılan ve bir daha geri dönmeyen  Enes Çelek'ten haber alınamıyor. 22 yaşındaki 9 Eylül Üniversitesi  Elektronik Mühendisliği   4 sınıf ta okuyan,Çelenk'e  3 günden beri Denizden ve havadan aranmasına rağmen türlü ulaşılamadı.

Helikopter,Sahil Güvenlik,Yalova Deniz Polisi,bölgedeki balıkçı tekneleri,para motorla aranan  Enis Çelik'in arama faaliyetlerine gece ara verilirken bugün ise,Deniz altı zıpkın takımı,Basın su altı arama takımı   da arama faaliyetlerine katılarak diğer arama ekiplerine destek verecek.

NE OLMUŞTU?

Enes Çelenk  3 gün önce arkadaşları ile birlikte kamp yapmak üzere  Armutlu  Keçikaya mevkiine gitti. Akşam saatlerine doğru yanında götürdüğü şişme bota binerek kıyıdan 25 metre öteye kadar açıldı. Ancak bölgede oluşan dalgalar nedeniyle bot sürüklenmeye başladı. Botla kıyıdan  sürüklenen genç panikleyerek denize atladı. Arkadaşlarının gözleri önünde denize batıp çıkmaya başlayan Çelenk bir süre sonra da gözden kayboldu. Olayın polise bildirilmesi üzerine bölgeye Yalova Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. İlk anda yapılan yüzey aramasında gence rastlanamadı. Daha sonra kapsamlı aranmasına başlandı.

Bölge balıkçıları," İnşallah bir yerden karaya çıkmıştır.Öyle olsaydı bugüne kadar ortaya çıkardı.Bölgenin akıntısı genelde Mudanya yönüne doğrudur.Akıntı oraya doğru sürüklemiş olabilir." dediler.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.