Yukarı Çık
.
4 Eylül 2019 Çarşamba 13:27:10
384 kez okundu.
Yunusun kalbi helikopterle Bursa dan geldi....

Aslen Yalova Üvezpinar köyünden olan ve Kartal'da ikamet eden  ve kalp hastası olup nakil bekleyen 18 yaşındaki Yunus Arcan için sevinçli haber  dün gece sabaha karşı geldi.Acilen kalp nakli bekleyen Arcan bu sabah Kartal Koşuyolu hastanesinde nakil ameliyatına alındı.

Düne kadar hem kalp, hemde Yapay kalp bekleyen  anne Gülsen Arcan'a doktorlar yapay kalbin uymayacağı haberini verince tüm aile bir daha yıkıldı.Aradan birkaç saat geçmişti ki Kartal Koşuyolu hastanesinden mucize bir haber geldi.Bursa da bir trafik kazasında hayatını kaybeden kişinin bağışlanan kalbi Muhammed Yunus Arcan'a uyduğu ve hastanın nakile hazırlandığı haberi verildi.Bursa'ya giden sağlık ekibi tarafından bağışlanan kalb, Sağlık Bakanlığını tahsis ettiği ambulans helikopterle Kartal Koşu Yolu hastanesine getiirildi.

Tüm aile Kartal Koşu yolu hastanesine koşarak giden aile fertlerinin piste bir umutla koşarken sevinç göz yaşları ve umut sözleri sosyal medyada izlenme rekorları kırdı.Görüntülerde annenin sevinç göz yaşları ve,"Yunusumun kalbi...Helikopterle getirdiler...Amanın...Ah yavrum.Annem benim.annem ,yavrum benim...oğluma kalp getirdiler" sözleri izleyenleri göz yaşlarına boğdu.

Bir mucize oldu diyen anne Gülsen Arcan," Bir seneden beri bu rahatsızlıkla uğraşıyoruz.Temmuz ayından beri hastanedeyiz.Ağır bir kalp hastası ve acil kalp nakli gerektiğini öğrenince yıkıldık.Ülkemizde bağışlar az oluyor.Yapay kalp takılabileceğini öğrendik.Tam bunu beklerken dün yapay kalbin Yunus'a uymayacağını öğrendik.Bir kez daha yıkıldık.Çaresiz kaldık.Sabaha karşı büyük bir mucize gerçekleşti.Hastaneden bizi aradılar ve uygun bir kalp bağışı olduğunu ve Yunusu ameliyata hazırladıkları haberini aldık.Allah hiç bir anneye,babaya evlat acısı vermesin.Doktorlardan,Hastane personellerinden,milletvekillerimizden Allah razı olsun. Hep yanımızda oldular.Devleti hep yanımızda hissettik. Bize bu nakli  şuanda gerçekleştiren  Prof Dr.Mehmet Kaan Kırali ve ekibine çok minnettarız.Evladımın hayata dönmesini sağlayan bağışçılarımızdan Allah razı olsun.Hayatını kaybeden bu insanımıza Allahtan rahmet dileriz. şuan ameliyatta  herkesin duasını bekliyoruz...

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.