Yukarı Çık
.
5 Eylül 2019 Perşembe 10:51:18
803 kez okundu.
Yeni kalbi de onu terk etti...

Bir sene önce kalp rahatsızlığı ve 3 Temmuzda ise acil kalp nakli olması gerektiği öğrenilen Üvezpınar köyü eşrafından 18 yaşındaki Muhammed Yunus Arcan dün yapılan kalp naklinden bir kaç saat sonra hayatını kaybetti.

Kartal Koşu yolu hastanesinde,nakli gerçekleştire Prof Dr.Mehmet Kaan Kırali ekibinin başarılı bir operasyonu ile  nakil gerçekleştirilmiş ve aylarca bu günü bekleyen aileye müjdeli haber verilmişti.

Bugün sabaha karşı acı telefonu alan Arcan ailesi üzücü olayla sarsıldı ve Yunus'un vefat haberini aileye bildirdi.Gayri resmi kaynaklardan alınan bilgiye göre,talihsiz gencin vücudu yeni kalbini kabul etmemi.

Vefat eden Muhammed Yunus Arcan'ın cenazesi bugün Üvezpınar köyün camiinde kılınacak olan ikindi namazından sonra toprağa verilecek.

NE OLMUŞTU:

Yaşamlarını İstanbul Kartal'da sürdüren Din ve Ahlak öğretmeni anne Gülsen Arcan ve İstanbul belediyesinde çalışan bir babanın en büyük çocukları  18 yaşındaki Muhammet Yunus Arcan'a yapılan kalp nakli büyük bir başarı ile gerçekleşti.

Prof Dr.Mehmet Kaan Kırali  başkanlığındaki ekibin  saatlerce süren nakil operasyonu sonucunda Bursa'da bir trafik kazsında hayatını kaybeden ismi açıklanmayan bir kişinin kalbi Muhammet Yunus Arcan'a takıldı.

Hastane bahçesinde saatlerce bekleyen anne Gülsen Arcan," Bu bir mucize. Birgün içinde defalarca öldük.Öldük dirildik.İlk önce acı haberi aldık.Kalp nakli gerektiğini öğrendik.Sonra kalp buluncaya kadar suni kalple yaşanabileceğini öğrendik.Sonra suni kalbin gelmesini bekledik.Daha sonra Yunusumuza suni kalbin uymayacağının belirlendiğini öğrendik.Çöktük.Daha sonra sabaha karşı telefonumuzun çalması ile birlikte üzücü bir haber alacağız diye elimiz telefona gitmedi.Telefonu açınca da uygun kalp bulunduğunu öğrenince önce inanamadık.Ama helikopterden nakil için gelen kalbi görünce Allahımızın büyüklüğüne bir kez daha inandık.Biz bir mucize yaşadık.Bu acılara düşmemiş insanlara sesleniyorum.Lütfen organ bağışında bulunun.Ülkemizde organ bağışı çok düşük.İnsan içine düşünce anlıyor.

Koşu yolu hastanesi personeline,nakli gerçekleştire Prof Dr.Mehmet Kaan Kırali ekibine minnet borcumuz var.Ameliyat başarı ile gerçekleşti.Oğlumuz bir müddet yoğun bakım ünitesinde cihazlara bağlı kalacak.Yeni kalbinin uyum sağlamasını bekleyeceğiz.Kiminbağış yaptığını yasalar gereği bilmiyoruz.Allah verenden razı olsun.Onların evlatlarını çocuğumuzda yaşatacağız." demişti.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.