Yukarı Çık
.
6 Eylül 2019 Cuma 11:03:32
421 kez okundu.
Hastane inşaatı hızla ilerliyor.

İki yılda tamamlanması beklenen ve  henüz resmi temel atma işlemi gerçekleşmeyen 400 yataklı Yalova Devlet Hastanesinin hafriyat işleri  hızla ilerliyor.Yalova'ya gelen en büyük hizmetlerden biri diyen AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, sık sık hafriyat alanına gidip çalışmaları yerinde izlediğini söyledi.

Tetiş Yapı ve MYS yol yapı ortaklığı tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında hastanenin bazı bölümlerinin temelleri ise atılmış durumda. Yalova tarihindeki en büyük yatırımı olacak hastane 233 milyon liraya mal olacak. Otel konseptinde 400 yataklı, 221 odası tek kişilik yoğun bakım üniteleri, diyaliz üniteleri ve kadın doğumla birlikte ameliyathanesi bulunan hastanede geniş acil üniteleri ile müşahede odaları bulunacak. 200.000 metre kare arsa, 524 deprem izolatörlü güvenli bina, 80.000 Metrekare Kapalı Alan, 1000 Araçlık Otopark, 4 Cepheden 14 Giriş, 130 Poliklinik, 221 tek kişilik oda, 15 ameliyathane, 105 yoğun bakım ve palyatif yatağı, anjiyo, kvk birimleri, yanık ünitesi poliklinikleri ile birlikte modern bir hastane olacak.
Hastane çalışmalarının hızla devam ettiğini tekrarlayan AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ise, “Yalova’nın en önemli ihtiyaçlarından birisi olan bu hastaneyi ilimize kazandırıyoruz. Bu hastane kapasitesi ile sadece Yalova’ya değil çevre illerin ilçelerine de hizmet edebilecek büyüklükte. İlimizin en az 50-60 yıllık sağlık alanındaki taleplerine cevap verecek bu hastane ilimize kazandırılan en büyük yatırım. AK Parti olarak Yalova’nın tüm ihtiyaçlarını tek tek ortadan kaldırıyoruz. Bugüne kadar bu il ne hizmet gördüyse bu AK Parti döneminin eserleridir. Bundan sonra da hizmetler ve yatırımlar devam edecek. Hastanemiz ile ilgili hiçbir sıkıntı yok. Hastanemiz planlandığı gibi inşa ediliyor. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle bu hastaneyi hizmete sokacağız” dedi.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.