Yukarı Çık
.
9 Eylül 2019 Pazartesi 09:23:34
748 kez okundu.
Haydi yardım severler...Bu yüz solmasın

 

11 ay önce babasının  "papatyam" diye sevdiği  5 yaşındaki Nazlı Nehir Çiftçi başına gelen talihsiz bir kaza nedeni ile artık aynalara bakamıyor.Baba Yavuzer Çiftçi SSK kapsamında olmasına rağmen plastik cerrahi müdahalelerin kapsam dışı olması nedeni  minik Nazlı  tedavi olamıyor.

Bağlarbaşı mahallesi saat sokakta yaşayan Yücenur ve Yavuzer Çiftçi çiftinin  11 yaşında Nisanur diğeri ise 5 yaşında olan Nazlı Nehir Çiftçi adlı iki kız çocuğu bulunuyor.

11 ay önce babaannesinin  yaptığı patates kızartma tavasına takılan 5 yaşındaki Nazlı Nehir Çiftçinin başının sağ tarafından dökülen kızgın yağ nedeni ile  aile perişan oldu..Nazlı'nın hayatı karardı...aynaya bakamaz oldu.

Baba Yavuzer Çiftçi Yalova belediyesinde zabıta memuru olarak çalışıyor.Tek maaşla dede evinde kalan Çiftçi ailesi başlarına gelen felaketle gitmedikleri hastane kalmadı.Şu ana kadar doku naklinin yapıldığı Nazlı Nehir Çiftçi'nin güzel yüzüne mucize dokunuş yapabileceği doktor aranmaya başladı...

Devlet hastanelerinde bu ameliyat gerçekleşemeyince Özel hastaneler arandı    ve müjdeli haber Bodrum Mehmet Mutafın özel kliniğinden geldi.

Dünyanın en başarılı estetik operasyonlarını gerçekleştiren ve kendi geliştirdiği yöntemlerle, mucizevi ameliyatlara imza atan Prof. Dr. Mehmet Mutaf,minik Nazlı'ya eski yüzünü kavuşturacağı müjdesi verdi.Ünlü profesöre fotoğraflar gönderilen fotoğraflarla umutlar daha da arttı.

DÜNYACA ÜNLÜ

Yüzünde gelişim anomalileri ve şekil bozuklukları ile dünyaya gelen çocuklar ya da sonradan oluşan kaza, kanser, ateşli silah yaralanması ve yanık gibi nedenlerle yüzlerini tamamen veya kısmen kaybeden kişilere yönelik hastaların kendi dokularını kullanarak gerçekleştirdiği estetik operasyonları ile tanınan Prof. Dr. Mehmet Mutaf,sihirli parmakları Nazlıya umut    olurken  Anne Yücenur Çiftçi," Küçük kızımız "papatyam" diye severdik.Papatya gibi narindi.O kaza başımıza gelince yıkıldık.Eşimin geliri ile geçinmeye çalışıyorduk. Gitmediğimiz hastane kalmadı.Plastik cerrahi sigorta kapsamında olmadığını öğrenince daha da perişan olduk.Tek maaşla tedavi ettirmeye çalıştık.Borçlandık.Ödeyemedik.Eşimin maaşına haciz geldi.Ayrı kira vermeye gücümüz olmadığı için eşimin babasının evinde kalıyoruz.

VALİMİZ YANIMIZDA OLDU

Durumumuz sayın valizimize anlattık sağ olsun.Bazı formalitelerden sonra valilik onuru ile Yücenur Çiftçi TR22 0001 0004 0472 9679 1550 01 hesap numarasını açtık.Ameliyat için 90 bin liraya ihtiyacımız var.Bizim tek başımıza bu parayı bulmamız imkansız.Kızım hergün aynaya bakıp ağlayarak "anne ben eski yüzüme ne zaman kavuşacağım. " diye soruyor. Ayrıca kızımın okula gitmesi doktorumuz  tarafından uygun görülmedi.Bir yıl psikolojik tedavi görmesi lazım .Ne olur bize yardımcı olsunlar."dedi.

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.