Yukarı Çık
.
10 Eylül 2019 Salı 19:35:47
641 kez okundu.
Karar kesinleşti...

15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden sonra Yalova'daki FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında örgütün haberleşme programı Bylock kullanıcısı olduğu belirtilen  ve  tutuklanan sanık Mesut kod adlı Aziz Küçükgök'ün yargılaması tamamlandı. Yargılandığı Yalova 1.Ağır Ceza mahkemesinde kendisine verilen 12 yıl 6 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından da onaylandı.

Yalova 'da bulunan FETÖ terör örgütüne bağlı dershanelerin bağlı olduğu , Yalova Işık Eğitim Kurumları  A.S da yönetici olan Aziz Küçükgök'ün "İl İmamı" olduğu belirlendi. 

 Tutanaklarda, Aziz Küçükgök'ün  15 yıl kadar İstanbul   ilinde Faruki İlim ve Kültür vakfında idareci olarak 2 seneye yakın çalıştığını, daha sonra Yalova iline geldiğini, kendisini buraya kimsenin göndermediğini, Ufuk A.Ş ye iş müracaatında bulunduğunu, İş müracaatı ile ilgili Yüce bilgilinin müdürü olan Sedat KINAY’ a başvurduğunu, daha sonra Ufuk A.Ş. ye eğitim danışmanı olarak 2015 yılının Ekim ayında işe başladığını, Ufuk A.Ş Eğitim Danışmanı, olduğu ifadesi görüldü.

 CEZA HUKUKA UYGUN

Yargıtay 16. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan itiraz başvurusu reddedilerek, "silahlı terör örgütü yöneticisi olmak" suçlamasıyla verilen 12 yıl 6 ay hapis cezası yerinde bulunarak onandı.

FETÖ yapılanmasına ve sanık Küçükgök'ün bu yapılanma içindeki pozisyonuna değinilen Yargıtay kararında, "2014-2015 yıllarında Yalova il imamı olan sanığın, örgütün hiyerarşik yapısı içerisindeki konum ve görevleri, sorumluluk sahalarında sevk ve idare ettiği örgütsel faaliyetlerin süre, önem ve yoğunluğu da gözetildiğinde örgüt yöneticisi olarak kabulünde bir isabetsizlik bulunmamakta" denildi.

SAVCILIK İDDİANAMESİ

FETÖ / PDY Silahlı Terör Örgütünün hiyerarşik Yalova ili yapılanmasının deşifresine yönelik Cumhuriyet Başsavcılığımzca yürütülen soruşturma kapsamında; toplanan bilgi, belge, ifade tutanakları ve toplanan delillerin değerlendirilmesinde,

Şüpheli Aziz KÜÇÜKGÖK’ün, FETÖ/ PDY silahlı terör örgütünün yöneticisi olduğunun tespit edildiği, örgütünün hiyerarşisinde bulunan konumlandırmada 2015 yılından sonra Yalova İl İmamı olarak görev yaptığı,İletişim Tespit Tutanaklarına göre, diğer şüphelilerle irtibatlı olduğu, terör örgütü mensuplarınca deşifre olmamak için kendi aralarında haberleşme aracı olarak kullanılan Bylock programını kullandığı, bu şekilde diğer örgüt üyeleriyle irtibat sağladığı,İl İmamı olması nedeniyle görev yaptığı dönemde örgütün Yalova'nın en üst düzey sorumlusu olduğu, örgüt adına talimatlar vererek örgüt üyelerini yönlendirdiği ve örgüt adına para topladığı şüphelinin suç işlemek amacıyla silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek, terör örgütüne finansman sağlamak suretiyle atılı suçları bu şekilde işlediği anlaşılmıştır.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.